| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Jak kontrolować pracę dysku twardego?

Jak kontrolować pracę dysku twardego?

Dysk twardy, mimo mylnie sugerującej nazwy jest urządzeniem bardzo delikatnym i niestety czasem również zawodnym. Czasami zdarza się tak, że w najmniej oczekiwanym momencie dysk odmawia posłuszeństwa a wszelkie zapisane na nim dane ulatniają się bezpowrotnie. Dlatego też, jeśli chcemy uniknąć przykrych skutków awarii twardego dysku, warto wyposażyć się w narzędzie, które na bieżąco będzie kontrolować jego pracę i w porę ostrzeże o nadchodzącym zagrożeniu.

Takim narzędziem może być na przykład Active Hard Disk Monitor. Program działa w tle nie przeszkadzając nam w codziennej pracy i zabawie. Zebrane wówczas informacje podczas użytkowania komputera zostają zbierane i przedstawiane nam w formie zbiorczej, która jest o wiele łatwiejsza do analizy. Możemy na przykład przejrzeć dzienny lub godzinowy rozkład temperatur i wywnioskować, które działania komputera wywołują nagły skok temperatury.

Dzięki temu możemy sprawdzić, czy dysk nie jest obciążany np. podczas oglądania filmu HD.

Zobacz również: Jak kontrolować i blokować uruchamiane aplikacje?

Za pomocą zakładek w dolnej części okna przełączysz się między podstawową informacją o dyskach (Disk Info), rozszerzoną informacją (S.M.A.R.T.), skanowaniem dysku (Scan Disk) oraz logami zdarzeń (Event Log). Na dole ekranu znajdziemy również analogowy wskaźnik temperatury, po lewej stronie zaś umieszczono podsumowanie stanu zdrowia naszego dysku. Jeśli nie chcemy analizować wszystkich tabel i wykresów, wystarczy, jeśli od czasu do czasu zerkniemy na ten wskaźnik. W zasobniku systemowym umieszczona zostanie ikonka programu, która będzie wyświetlać aktualną temperaturę dysku

Zobacz również: Jak poradzić sobie z blokującymi system sterownikami?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wicha-Gajek

Koordynator ds. Marketingu i PR Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK