Wybierz branżę i znajdź firmę odpowiadającą Twoim potrzebom.
szukana fraza 
 
 
Strona 1 z 2 

Jak usunąć z komputera zbędne aplikacje?

Zobacz artykuły na temat:e-commercee-firmae-marketing
Z pewnością wiele osób pomyśli, że najprostszym sposobem jest użycie panelu sterowania i opcji usuwania programów. Owszem, opcja ta jest najprostsza, ale mało efektywna. Po odinstalowaniu jakiegokolwiek programu w systemie zostają różne pliki, które magazynują się zwalniając jednocześnie system. W komputerze biurowym, w którym bardzo często instalowane i usuwane są programy może to doprowadzić do bardzo szybkiego „zniszczenia” systemu. Jak sobie z tym poradzić?
Jak usunąć z komputera zbędne aplikacje?
Jak usunąć z komputera zbędne aplikacje?

Po kilku miesiącach korzystania z komputera z pewnością nazbiera się różnych, często zbędnych programów, które niepotrzebnie pochłaniają miejsce na twardym dysku. Dodatkowo, jeśli system Windows wczytuje je lub ich moduły automatycznie, oprócz mniejszej ilości miejsca na dysku, cierpi na tym również ogólna wydajność peceta. Pewną receptą w tym przypadku może być aplikacja Revo Uninstaller, która nie tylko deinstaluje zbędne oprogramowanie, ale również znajduje i usuwa pozostające po nim śmieci.

Po instalacji programu Revo Uninstaller i po uruchomieniu aplikacji, klikamy w ikonkę Options i zaznaczamy opcję Polski/Polish w polu listy Current language. Następnie przestawiamy widok ikon na szczegółowy klikając na Widok/Detale. Możemy również dowolnie sortować listę wyświetlanych programów. Wystarczy kliknąć na nagłówek danej kolumny, np. na Data instalacji czy Rozmiar. Dzięki temu programy poukładają się na liście według wybranych kryteriów.

Zobacz również: Newsletter - co napisać, żeby nie odstraszyć potencjalnego klienta?

Aby przystąpić do usuwania niepożądanej aplikacji, wyszukujemy ją na liście, następnie klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i wskazujemy polecenie Odinstaluj. Po potwierdzeniu pojawi się okienko, w którym wybieramy tryb deinstalacji. Mamy do wyboru następujący tryby: Wbudowany, Bezpieczny, Rozszerzony lub Zaawansowany. Wybierając tryb decydujemy, na ile gruntownie Revo Uninstaller ma przeczesać twarde dyski i rejestr Windows w poszukiwaniu resztek po usuniętej aplikacji. Domyślnie ustawiony tryb Rozszerzony zapewnia staranne, lecz nie całkowite odinstalowanie. Oznacza to, że niektóre mało istotne pliki mogą pozostać w systemie.

Liczba komentarzy:
Zamów darmowy newsletter

Niezbędnik »

Składki przedsiębiorcówWzory umów
Kalkulator amortyzacjiKalkulator wynagrodzeń

Społeczność

Ekspert Infor.pl

Agata Bajek

Starszy Specjalista ds. Projektów HR - Grupa Tempo S.C.
ZOSTAŃ NASZYM EKSPERTEM