| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Czym zastąpić systemowy Notatnik?

Czym zastąpić systemowy Notatnik?

Notatnik to przez wiele osób bardzo niedoceniane narzędzie. Wbrew pozorom ten systemowy gadżet pozwala szybko przejrzeć pliki tekstowe, edytować je czy nawet przygotowywać do druku. Największą zaletą prostego notatnika jest szybkość działania i niezawodność. Notatnik uruchomi się na każdym komputerze bez względu na parametry. Niestety faktem jest, że funkcjonalność tego systemowego narzędzia jest delikatnie mówiąc skromna. Dlatego też warto zastąpić systemowy notatnik innym, nieco bardziej zaawansowanym programem.

Z pewnością takim programem może być Notepad++, który oferuje o wiele większą funkcjonalność niż systemowy notatnik. Co ciekawe, to również prosty edytor dla programistów, ponieważ obsługuje takie języki jak C++, Java, XML, HTML, PHP, JavaScript i wiele innych.

Zobacz również: CMS - jaki i dla kogo?

Można, co prawda całkowicie zastąpić notatnik innym programem w systemie, jednak jest to bardzo czasochłonne i dość skomplikowane dla początkujących użytkowników.

Lepiej po prostu skorzystać z prostszego i równie skutecznego sposobu. Po instalacji oprogramowania w wersji polskojęzycznej, wyszukujemy dowolny plik tekstowy z rozszerzeniem .txt i klikamy na nim prawym przyciskiem myszy. Z menu wybieramy funkcję Otwórz za pomocą -> Wybierz program domyślny...

Zobacz również: W delegację z pożyczonym sprzętem?

W następnym kroku wybieramy "Przeglądaj..." i wyszukujemy na dysku zainstalowany Notepad++. Wskazujemy narzędzie Notepad++ zaznaczając jednocześnie opcję "Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików" i zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK. Od tego momentu wszystkie pliki tekstowe będą otwierać się w programie Notepad++, który jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż systemowy, bardzo skromny Notatnik.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »