| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Błędy w Windows Defender

Błędy w Windows Defender

Windows Defender to program chroniący nasz system przed dostępem złośliwego oprogramowania. Zwykle program sprawuje się dobrze i stanowi przedmurze naszej ochrony antywirusowej. Niestety zdarza się, że program wariuje, przepuszcza istotne zagrożenia, wyrzuca błędy. Co z tym faktem zrobić ??

Choć Windows Defender spełnia swoje funkcje, i skutecznie chroni nasz system przed różnego typu zagrożeniami to w pewnym wypadkach może odmówić współpracy.

Jedynym z najczęstszym błędów programów jest 0x80072efd, który może pojawić się gdy korzystamy z dodatkowego firewalla lub przesadziliśmy z jego konfiguracją (zbyt duże ograniczenia w dostępie programów do sieci).

W wyniku tego program wewnętrzny Windows (Services.exe) , który odpowiada za uruchamianie usług sieciowych ma z tym problemy (zablokowany bądź ograniczony dostęp)- W takich okolicznościach współpracy odmówi nie tylko Windows Defender, ale również udostępnianie plików i drukarek.

Aby rozwiązać ten problem należy wejść w konfiguracje zapory sieciowej i umożliwić dostęp do sieci aplikacji: Services.exe. Zaleca się po dokonaniu niezbędnych zmian uruchomić ponownie system Windows. Defender powinien się połączyć z sieci, pobrać aktualizacje i działać od tej chwili poprawnie. 

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK