| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Warto zainwestować w pakiet zabezpieczający

Warto zainwestować w pakiet zabezpieczający

Dzisiaj internauci bombardowani są doniesieniami o kolejnych atakach hakerów, o cyberprzestępcach którzy okradają konta bankowe. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to zawsze lepiej dmuchać na zimne – zakup całego pakietu zabezpieczającego nasz komputer wydaje się więc dobrym rozwiązaniem.

Już rok temu liczba szkodliwych programów przekroczyła 1,6 miliona. Cyberprzestępcy nie próżnują, zalewają nas coraz to większą ilością złośliwego kodu jednocześnie stosując bardzo zaawansowane metody programowania. Jeszcze 10 lat temu wiele wirusów i trojanów tworzona była przez pasjonatów chcących zdobyć sławę w swoim środowisku. Obecnie są to wyspecjalizowane grupy przestępcze, które działają tylko i wyłącznie dla zysku. Najpopularniejszym obecnie sposobem dystrybucji robaków internetowych jest poczta e-mail – przestępcy wykorzystując socjotechnikę namawiają użytkowników do wejścia na stronę pułapkę (przez co bez ich wiedzy pobrane zostaje szkodliwe oprogramowanie).

Antywirus – jest podstawą każdego pakietu Internet Security. Monitoruje on system działając w tle, zapewniając oczywiście możliwość skanowania komputera na życzenie i według harmonogramu. Dobry program powinien skutecznie wykrywać zarówno robaki jak i Trojany, rootkity i programy typu spyware. Ważną cechą współczesnych antywirusów jest pro aktywność czyli korzystanie z mechanizmów heurystycznych.

Firewall – ochrania on system przed atakami z zewnątrz, ponadto kontroluje sposób w jaki aplikacje korzystają z sieci. Większość z nich posiada rozbudowany system zapór, które działają samodzielnie ale pozwalają także bardziej doświadczonemu użytkownikowi na konfigurację.

Antyspam – moduł ten integrując się z programem pocztowym pozwala na blokowanie i automatyczne usuwanie niebezpiecznej korespondencji oraz reklam.

Kontrola rodzicielska – ten moduł przydaję się jeśli z komputera korzystają również dzieci. Pozwala on ograniczyć im czas i zakres dostępu do sieci.

Ochrona prywatności – moduł ten pozwala na skonfigurowanie treści jakie nie powinny wychodzić z naszego komputera. Jest to skuteczne zabezpieczenie przed phisingiem, który przestępcy wykorzystują aby wyłudzić od nas numery kart kredytowych, PIN-y i hasła. 

Chcesz wiedzieć więcej o zabezpieczeniach ?? Zajrzyj do działu antywirus na internet.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWiLP)

Organizacja zrzeszająca firmy leasingowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK