| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Internetowe konto bankowe

Internetowe konto bankowe

Internetowe konta bankowe już na dobre zadomowiły się w polskich firmach i gospodarstwach domowych. Korzystanie z nich jest szybsze i wygodniejsze niż ciągłe wycieczki do banku.

Historia kradzieży pieniędzy jest tak długa jak historia banków. Wprowadzenie internetowej obsługi kont nie zmieniło w tej kwestii zbyt wiele. Warto więc zadać sobie pytanie czy bank, w którym otwieramy e-rachunek wystarczająco zabezpiecza nasze pieniądze. Wyniki badań są jednogłośne – tak. Polskie banki stosują obecnie najnowocześniejsze na świecie systemy bezpieczeństwa. Pierwszym etapem jest logowanie. Każdy użytkownik posiada indywidualny nr klienta i hasło. Obecnie ważniejszy jest drugi etap – potwierdzenia dokonania transakcji. Banki różnią się w tej kwestii, niektóre stosują listę kodów jednorazowych, inne hasła przesyłane SMS-em lub tokeny ( urządzenia generujące zmienne kody).

Mimo profesjonalnych zabezpieczeń nadal istnieje pewne ryzyko. Najważniejszym, a zarazem najsłabszym ogniwem zawsze będzie człowiek. Przestępcy o tym wiedzą, i stosują coraz to sprytniejsze metody wyłudzania informacji od nieświadomych internautów. Prym wiodą wyszukane metody socjotechniczne lub strony podszywające się pod oryginalne portale bankowe. Często z kradzieżą pieniędzy z naszym kont wiążą się fałszywe e-maile, które udają bankowe komunikaty. Złodzieje wyłudzają za ich pomocą nasze loginy i hasła, dlatego szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na fakt, że prawdziwe banki nigdy nie żądają od nas takich danych. Z raportu portalu Bankier.pl wynika, że najlepsze zabezpieczenia oferują banki tj. BNP Parbias Fortis, Raiffeisen Bank Polska oraz Euro Bank. Internetowe konto bankowe to rozwiązanie tanie i wygodne, pamiętajmy jednak o starannym wyborze oferty i zachowaniu ostrożności podczas korzystania z e-konta.

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK