Wybierz branżę i znajdź firmę odpowiadającą Twoim potrzebom.
szukana fraza 
 
 
Strona 1 z 2 

Bezpieczna poczta elektroniczna

Zobacz artykuły na temat:internet
Z poczty elektronicznej korzystamy praktycznie codziennie. Poza komunikatorami internetowymi jest to nadal jedna z najpopularniejszych metod komunikacji w ogólnoświatowej sieci. Niestety, tak jak pozostałe usługi, poczta elektroniczna doświadcza również ciemnej strony Internetu. Jak zatem zabezpieczyć swoją elektroniczną korespondencję? Jak postępować, aby nie dać się złapać w sidła spamu, wirusów oraz cybernetycznych przestępców?

Aby twoja elektroniczna korespondencja była bezpieczna musisz podjąć szereg działań prewencyjnych, które uchronią Ciebie i Twoich bliskich przed największymi zagrożeniami związanymi z Internetem. Podstawa w tym wypadku to świadomość zagrożeń i odpowiednie oprogramowanie. Poniżej znajdziesz listę wskazówek, umożliwiających podniesienie poziomu bezpieczeństwa poczty.

Używaj funkcji BCC

Podczas wysyłania wiadomości do wielu adresatów jednocześnie używaj funkcji o nazwie BCC (Blind Carbon Copy. W polskiej wersji klienta pocztowego funkcja znana jest jako UDW (Ukryte Do Wiadomości). Dzięki temu adresy wszystkich odbiorców wiadomości zostaną ukryte i żaden z nich nie będzie mógł zobaczyć, do kogo jeszcze została skierowana dana przesyłka. W polu adresata "Do" wpisz swój własny adres e-mail.

Używaj oprogramowania antyspamowego

Walka z niezamawianą korespondencją zwaną potoczne spamem, to obowiązek każdego Internauty. Niezależnie od systemu ochrony, jaki oferuje dostawca Twojego konta pocztowego, zawsze pewien procent spamu przemknie się niezauważony. Dlatego warto wyposażyć swój komputer w oprogramowanie antyspamowe

Skanuj wiadomości pocztowe

Oprogramowanie antywirusowe to jeden z niezbędnych składników systemu bezpieczeństwa każdego komputera. Zwróć uwagę na to, czy używany przez Ciebie program antywirusowy posiada funkcję aktywnej ochrony poczty. Polega ona na tym, że skaner antywirusowy sprawdza każdą wiadomość (zarówno przychodzącą, jak i wychodzącą) pod kątem obecności groźnej zawartości. Dzięki temu, nie tylko uchronisz siebie, ale również swoich znajomych przed niebezpieczeństwem infekcji.

Liczba komentarzy:
Zamów darmowy newsletter

Niezbędnik »

Składki przedsiębiorcówWzory umów
Kalkulator amortyzacjiKalkulator wynagrodzeń

Społeczność

ZOSTAŃ NASZYM EKSPERTEM