| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Polecane strony WWW > Jak kontaktować się ze znajomymi na portalu Facebook?

Jak kontaktować się ze znajomymi na portalu Facebook?

Po ustawieniu wszystkich opcji związanych z prywatnością najwyższy czas przejść do głównego dania, jakie oferuje Facebook, czyli kontakt z ludźmi. Poznajmy metody kontaktowania się na portalu.

Najpopularniejszą metodą kontaktu ze znajomymi są wpisy na Ścianie. Każdy z użytkowników ma własnego mikrobloga, na którym może umieszczać swoje wpisy bądź linki do filmów na YouTube lub artykułów na portalach, które korzystają z funkcji „Lubię to!” na FB. Po wejściu na stronę główną Facebooka będąc zalogowanym, na górze ekranu pojawia się pole „Napisz o czym teraz myślisz”. To właśnie jest nasz mikroblog. Po kliknięciu w to pole możemy zacząć wpisywać tekst lub skorzystać z przybornika. To, co napiszemy na Ścianie, wyświetli się również na Ścianie wszystkich znajomych. To działa w dwie strony, czyli na naszej ścianie będą obecne wpisy wszystkich znajomych. Ponadto każdy wpis można komentować, oceniać, lub po prostu o nim porozmawiać.

Kolejną metodą komunikowania się ze znajomymi są tradycyjne wiadomości prywatne. Aby wysłać prywatną wiadomość należy kliknąć na Skrzynka odbiorcza a następnie Utwórz nową wiadomość. Po napisaniu wiadomości należy wpisać odbiorcę. Na szczęście po wpisaniu paru liter imienia bądź nazwiska Facebook sam podpowie resztę.

Zobacz również: Komputer - Ciekawostki

Dla początkujących użytkowników pewną nowością może być funkcja zaczepiania. O co w tym chodzi? Funkcja ta po prostu służy do zwracania na siebie uwagi i zwykłego zaczepiania znajomych. Aby kogoś zaczepić, wystarczy wejść na profil użytkownika i kliknąć w opcję znajdującą się pod zdjęciem profilowym. Użyteczność tej funkcji jest, eufemistycznie rzecz ujmując, znikoma, ale w pewnym sensie wpisała się już w subkulturę użytkowników Facebook’a.

Ostatnią metodą komunikacji jest czat na żywo. Facebook wyposażony jest w prosty komunikator tekstowy. W prawym dolnym rogu znajdziemy ikonę „czat”. Wystarczy w nią kliknąć, a otworzy się lista znajomych, którzy aktualnie są dostępni na portalu. Wybranie znajomego rozpoczyna rozmowę z nim. Zauważmy, że nad listą znajduje się ikona Opcje. Po przejściu do trybu offline, znajomi nie będą nas zaczepiać i będziemy mogli spokojnie kontynuować rozmowę

Zobacz również: Komputer - Samouczek

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

mgr inż. Adam Górski

Ekspert ds. Elektroenergetyki oraz Systemów i sieci komputerowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »