| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Firmowa strona WWW > 6 mitów głównych w SEO

6 mitów głównych w SEO

Branża SEO przez lata dorobiła się wielu mitów. Wierzą w nie, nie tylko nieświadomi klienci, ale także niektórzy doradcy SEO. Podtrzymywanie wiary w te mity jest wygodne dla agencji interaktywnych. To pozwala skutecznie inicjować działania, które w rzeczywistości nie przynoszą żadnych efektów. Strategia ta praktykowana jest szczególnie przez agencje, które nie rozliczają się z klientami w systemie – płatność tylko za wyniki.

Tak jak każda dziedzina życia społecznego, tak też SEO dorobiła się wielu mitów. Poniżej znalazło się sześć głównych błędnych przekonań, w które do dziś utrzymuje się wiara - w mniejszym lub większym stopniu.

Mit pierwszy – metatagi

Wielu specjalistów (głównie samozwańczych „ekspertów”) oraz klientów wierzy wciąż, że ogromny wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania mają metatagi. Wielu twórców stron skupia się na metatagach, tak jakby ich prawidłowe zdefiniowanie było jedynym kluczem do sukcesu w SEO. Dawno temu metatagi rzeczywiście były ważne, jednak dziś jest inaczej. To już historia. Nie wynika to wyłącznie z empirycznie przebadanych kampanii SEO, ale także z oświadczeń twórców wyszukiwarki Google. Może nie bezpośrednio, ale w pośredni sposób przyznali oni, że wspomniany element strony nie odgrywa dziś znaczącej roli w wyznaczaniu rankingów stron na frazy kluczowe. Nie znaczy to jednak, że należy z metatagów zrezygnować – wręcz przeciwnie, powinny one być dopracowane pod kątem użytkowników, aby ułatwić im wybór odpowiedniej strony w obrębie serwisu.

Mit drugi – wskaźnik PageRank

Wskaźnik PageRank został wprowadzony przez wyszukiwarkę Google do oceny jakościowej stron internetowych. Można go odczytać m.in. w belce narzędziowej Google lub za pośrednictwem wielu specjalistycznych serwisów. Wielu twórców stron internetowych do chwili obecnej uważa, że wskaźnik ten ma wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Czym wyższy PageRank, tym wyższa pozycja. Wystarczy spojrzeć na kilka pierwszych z rzędu stron internetowych i ich wskaźniki PageRank, aby przekonać się, że wartości te nie są wyznacznikiem wysokich pozycji w wyszukiwarce. Strony z niskim PageRank są na te same frazy wyżej w wynikach wyszukiwania niż strony z wysokim PageRank. Czasem jest odwrotnie, ale nie ma tutaj reguły.

Mit trzeci – linki wychodzące do znanych stron

Jednym z najbardziej „zabawnych” mitów jest ten mówiący, że jeśli na stronie zamieścimy wiele linków wychodzących do ważnych i dużych stron w sieci (np. Onet.pl czy Interia.pl), to wzrośnie pozycja naszej strony w wynikach wyszukiwania. Wynika on za faktu, że skoro tamte strony są cenione przez Google, to nasza strona może skorzystać z tej aureoli sukcesu. W rzeczywistości bardziej służy to stronom, do których prowadzą linki, niż stronom, gdzie one są zamieszczone.

Zobacz: Legalizacja przechowywania plików cookies

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magda Judejko

prawnik i PM kancelarii SWLEX

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK