| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > e-sklep > Jak działa reklama partyzancka i jaki ma wpływ na użytkowników?

Jak działa reklama partyzancka i jaki ma wpływ na użytkowników?

Jak już wiemy, marketing partyzancki ma za zadanie zaskoczyć konsumenta niekonwencjonalną reklamą. W dzisiejszych czasach taka forma reklamy nie jest już wyborem, ale bardzo często koniecznością, gdyż tradycyjna reklama jest najzwyczajniej w świecie ignorowana przez użytkowników Internetu. Jak więc działa reklama partyzancka i czym się charakteryzuje?

Jak już wspominaliśmy w poprzednim artykule na temat marketingu partyzanckiego, reklama tego typu ma szokować, zaskakiwać i wyróżniać się spośród innych. Reklama tego typu, jeśli jest opracowana profesjonalnie i ze smakiem, może zwrócić uwagę każdego, nawet osobę, która potencjalnie nie jest zainteresowana ofertą danej firmy. Tym właśnie charakteryzuje się reklama partyzancka. Niekiedy jest skandalizująca i kontrowersyjna, ale niemal zawsze osiąga swój cel – zwraca uwagę.

Wykorzystywanie elementów reklamy partyzanckiej w Internecie można podzielić na dwa etapy. Efekt zaskoczenie użytkownika możemy uzyskać już poprzez odpowiednią treść lub kreację reklamy. Skuteczność reklamy tego typu leży w jej formie, dlatego też już na etapie planowania należy opracować taką reklamę, która rzuci się w oczy, zainteresuje i wzbudzi chęć dalszej interakcji. Nie należy jednak przesadzić, gdyż od tego tylko jeden krok do kiczu i odstraszenia potencjalnego klienta.

Zobacz również: W jaki sposób wyróżnić się na rynku e-commerce?

Im bardziej zaskakująca i nieoczekiwana jest reklama, tym większe zainteresowanie wzbudza. Co ciekawe, bardzo często spore zainteresowanie wzbudza reklama, która odnosi się do podstawowego celu kampanii, czyli kliknięcia w banner. Wiele reklam, które w swojej treści zawierały zakaz kliknięcia lub podobną treść zniechęcającą do wejścia w link miało większą popularność, niż reklamy zachęcające. Potwierdza to teorię, że internauci są osobami, które lubią robić coś na przekór, są indywidualistami i warto to wykorzystywać.

Drugim bardzo ważnym elementem jest sam format reklamy. W tym przypadku wszelkie rady i wskazówki mogą być bardzo nietrwałe, gdyż to, co dziś jest wielkim hitem już za kilka tygodni czy miesięcy może być tak zwanym „odgrzewanym kotletem”, a firmy, które będą stosować te rozwiązania zamiast interesującej promocji stworzą na własne życzenie skuteczną antyreklamę. Dlatego też najlepszą receptą jest ciągłe śledzenie rynku, obserwowanie mody i aktualnych trendów. Możemy również zaryzykować i wprowadzać trendy, których jeszcze nie ma. Należy jednak liczyć się z ryzykiem. Nie wszystko co nowe jest dobrze postrzegane, ale ten kto nie próbuje, niczego nie zyskuje.

Sprawdź też: Czy serwisy niszowe to dobra recepta na pierwszy e-biznes?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bąkowski Kancelaria Radcowska

Kancelaria świadczy zarówno stałą obsługę prawną, doradztwo i obsługę określonych projektów czy transakcji o charakterze jednorazowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK