| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > e-sklep > Jak założyć e-sklep? - kapitał na start

Jak założyć e-sklep? - kapitał na start

Chcąc założyć własny sklep internetowy powinniśmy dysponować kwotą rzędu 20 tysięcy złotych. Dla jednych jest to niezbyt wygórowana suma, a dla innych wręcz nieosiągalna. Jednak nawet jeżeli znajdujemy się w drugim położeniu i nie dysponujemy odpowiednimi środkami nie powinniśmy się poddawać. Obecnie istnieje wiele możliwości pozyskania kapitału na start i rozwój naszej działalności.

Dofinansowanie z Unii

Szukając pieniędzy na swój biznes powinniśmy zwrócić uwagę na możliwości jakie oferuje Unia. Programów, w ramach których można uzyskać dofinansowanie jest kilka, jednak w naszym przypadku powinniśmy skupić się na dwóch: Działanie 6.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki oraz Działanie 8.1/8.2 Innowacyjna Gospodarka. Pierwszy z nich skierowany jest do osób bezrobotnych, które nie były zatrudnione przez okres minimum 12 miesięcy.

W jego ramach możemy otrzymać bezzwrotną pożyczkę w wysokości 40 tysięcy złotych oraz dodatkowo wsparcie pomostowe wypłacane przez 6 miesięcy. Jednym z warunków uzyskania pożyczki jest posiadanie 10 procent wnioskowanej kwoty. Drugi z programów skierowany jest do młodych przedsiębiorców, którzy poszukują pieniędzy na internetowe startupy. Co prawda w tym przypadku kwoty dofinansowania są znacznie wyższe, sięgają kilkuset tysięcy złotych, jednak selekcja projektów jest również znacznie bardziej rygorystyczna.

Zobacz: Obowiązki prawne sklepu internetowego

Kapitał z urzędu pracy

Alternatywą dla unijnych pieniędzy są dofinansowania z powiatowych urzędów pracy. W tym przypadku możemy się ubiegać o kwotę 18 tysięcy złotych.

Warunki otrzymania pieniędzy są różne dla każdego z urzędów, jednak w większości przypadków dotyczą okresu bycia zarejestrowanym jako osoba bezrobotna.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Fundusze i banki

Trzecią grupę instytucji, od których można pozyskać kapitał są Fundusze Mikroprzedsiębiorczości oraz banki. Fundusz Mikro, jako organizacja non-profit działająca od 1994 roku udziela pożyczek na własny biznes. Kwota jaką możemy uzyskać to 7 tysięcy złotych , pod warunkiem, że posiadamy trzech poręczycieli. Niewątpliwą zaletą jest to, że pieniądze otrzymujemy szybko i bez przesadnych formalności.

Szukając kapitału na rozpoczęcie działalności możemy także wnioskować o pożyczkę do Banku Gospodarstwa Krajowego. Wnioskodawcą powinna być osoba bezrobotna, która nie przekroczyła 25. roku życia lub 27. jeżeli posiada wyższe wykształcenie. Kwota pożyczki nie przekracza 40 tysięcy złotych, a okres spłaty wynosi 36 miesięcy.

Polecamy: serwis Zakładam firmę

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Sakowska

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK