| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Najczęściej używaną przeglądarka jest...IE 8

Najczęściej używaną przeglądarka jest...IE 8

W tym tygodniu firma Net Applications opublikowała styczniowy raport na temat podziału rynku przeglądarek. Raport wskazuje, że Internet Explorer 8 jest najpopularniejszą przeglądarką działającą pod system Windows (27,9 % udziału w rynku).

Jest wiele różnych powodów, dla których użytkownicy decydują się na określoną przeglądarkę. Większość osób woli znać firmę, która stoi za produktem i ufać jej. Ponadto użytkownicy szukają przeglądarki, która będzie chronić ich prywatność w sieci. Do 13 sierpnia 2009 roku filtr SmartScreen w przeglądarce Internet Explorer 8 zablokował złośliwe oprogramowanie 80 milionów razy (wpis na blogu IEBlog). To było w sierpniu. Do dzisiaj Internet Explorer 8 zablokował złośliwe oprogramowanie ponad 350 milionów razy. Filtr SmartScreen można obejrzeć w akcji w tym wpisie . Dziennie filtr SmartScreen w przeglądarce Internet Explorer 8 blokuje złośliwe oprogramowanie ponad 2 miliony razy.

Bardzo poważnym zagrożeniem dla współczesnych internautów jest phishing, czyli przestępcze próby zdobycia danych osobowych, zazwyczaj dokonywane za pośrednictwem wiadomości e-mail, które kierują konsumentów do fałszywych witryn i nakłaniają do wprowadzenia poufnych danych. W programie Internet Explorer 7 wprowadzono filtr witryn wyłudzających informacje, a w wersji 8 został on ulepszyliśmy. Internet Explorer 7 i 8 wspólnie zablokowały ponad 125 milionów witryn wyłudzających informacje.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Krawczyk

Instruktor American Heart Association (pierwsza pomoc).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »