| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Jedenaście województw ma już SHRIMPA

Jedenaście województw ma już SHRIMPA

System monitorowania pomocy publicznej zwany w skrócie SHRIMP został zainstalowany ostatnio w województwach lubelskim,lubuskim,łódzkim,śląskim i świętokorzyskim. Służy on do sporządzania i przekazywania sprawozdań o udzielonej pomocy.

Aplikacja SHRIMP umożliwia przekazywanie bezpośrednio do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) sprawozdań o udzielonej pomocy publicznej oraz informacji o jej nieudzieleniu. Obecnie korzystają z niego jednostki samorządu terytorialnego z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego i pomorskiego.

Niezbędne do korzystania z elektronicznego systemu będą login i hasło dostępu nadawane przez UOKiK na podstawie wniosku złożonego do Urzędu. Wypełnione dokumenty należy przesłać pocztą tradycyjną na adres Urzędu. Od chwili otrzymania wniosku Prezes UOKiK ma 40 dni na przekazanie loginu i hasła dostępu.

Rozporządzenie formalizuje również obowiązek naczelników urzędów skarbowych i dyrektorów izb skarbowych z całego kraju do przekazywania sprawozdań za pośrednictwem systemu SHRIMP. W tym przypadku dane przekazywane będą do Ministra Finansów. To również on nadawać będzie tym instytucjom login i hasło - ma na to 45 dni od dnia otrzymania wniosku - jego wzór stanowi załącznik nr 3 do rozporządzenia.


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK