| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Kolejny wyrok ws. Naszej-klasy

Kolejny wyrok ws. Naszej-klasy

We Wrocławskim sądzie zapadł kolejny wyrok ws. ochrony dóbr osobistych w internecie. Jest to ważny precedens dla firm działających w sieci - pokazał on, że właściciele serwisów ponoszą jednak odpowiedzialność za to co się na nich dzieje.

Największy polski serwis społecznościowy ma zamieścić przeprosiny w lokalnym tygodniku, na swojej stronie internetowej, a także wypłacić 5 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy we Wrocławiu w sprawie odwołania serwisu Nasza Klasa od wyroku sądu rejonowego.

Sprawa dotyczy działań, jakie podjął serwis (a raczej jakich nie podjął) w czerwcu 2008 roku. Nasza Klasa została powiadomiona przez Dariusza B., że ktoś założył konto, podszywając się pod niego, a następnie wykorzystywał je, by powodowi szkodzić - odbywało się to poprzez wysyłanie obraźliwych wiadomości.

10 czerwca powiadomiona o tym została Nasza Klasa. Konto usunięte zostało jednak dopiero 18 lipca. Taka zwłoka stała się powodem złożenia pozwu przeciwko serwisowi. W lipcu ubiegłego roku sąd rejonowy we Wrocławiu przyznał rację powodowi. Sędziowie stwierdzili, że administratorzy serwisu powinni byli podjąć działania. Ci bronili się jednak, że Dariusz B. zwracał się do nich w sposób niezgodny z regulaminem.

Sąd orzekł jednak, że skoro powód nie założył konta i nie zgodził się z postanowieniami regulaminu, nie miał obowiązku zwracania się do serwisu w sposób w nim przewidziany. Nasza Klasa od wyroku się odwołała, jednak sąd okręgowy jej wniosek odrzucił.

Źródło: Technologie.gazeta.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Jaśkowiak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »