| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Internauci wydali 27mld dolarów na e-zakupy

Internauci wydali 27mld dolarów na e-zakupy

Mimo, że rok 2009 minął pod znakiem kryzysu ekonomicznego Amerykanie nie zrezygnowali z zakupów w sieci. Wydali na świąteczne zakupy online przeszło 27mld dolarów, co daje 5 procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Opublikowane przez firmę comScore wyniki sprzedaży online w Stanach Zjednoczonych napawają nadzieją. W okresie od 1 listopada do 24 grudnia 2009 roku Amerykanie wydali w sklepach internetowych 27,12 mld dolarów, czyli o 5 procent więcej niż rok wcześniej. I to pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej - dopiero pod koniec roku zaczęła się ona poprawiać, bezrobocie jednak nadal pozostaje na rekordowo wysokim poziomie. Amerykanie dysponują więc niższą siłą nabywczą niż rok wcześniej.

Amazon zanotował wzrost o 28 procent, a Apple o 39 procent. Cały listopad zakończył się wzrostem tylko 3-procentowym. Największy wzrost sprzedaży online zanotowano we wtorek 15 grudnia - o 21 procent. Ostatni weekend przed świętami, w sporej mierze dzięki załamaniu pogody na Wschodnim Wybrzeżu, przyniósł wzrost o 13 procent.

comScore zauważa, że wzrosła kwota ogólnych wydatków, co jednak spowodowane było wzrostem liczby kupujących. Wydatki na jedną osobę okazały się bowiem odrobinę niższe niż rok wcześniej. Może to potwierdzać przekonanie, że w internecie ceny są niższe. Zwyciężyła też zapewne wygoda dokonywania tego typu zakupów. Niewątpliwie zarobiły na tym również firmy kurierskie, które w okresie przedświątecznym miały ręce pełne roboty.

Źródło: Dziennik Internautów

reklama

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »