| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Odnajdź podobne strony dzięki SimilarWeb

Odnajdź podobne strony dzięki SimilarWeb

Przeglądarkowa wtyczka - SimilarWeb pozwala na natychmiastowe odnalezienie stron pokrewnych tematycznie z tą, na której właśnie jesteśmy.

Chcąc znaleźć w Internecie potrzebne informacje, zadajemy zwykle wyszukiwarce odpowiednie pytanie, a ta zwraca nam w odpowiedzi najbardziej pasujące linki. Korzystając z nich, przechodzimy na kolejne witryny i w ten sposób, niejako "na piechotę", sprawdzamy ich zawartość. Proces ten można znacznie przyspieszyć, instalując w SimilarWeb.

Na podstawie słów kluczowych i treści, jakie zawiera otwarta już w przeglądarce strona, wtyczka automatycznie, w tle, odpytuje wyszukiwarki i uzyskane wyniki wyświetla w bocznym panelu przeglądarki. Tym samym wyręcza nas zarówno w wyszukiwaniu, jak i wymyślaniu zapytań, bo te, z reguły najbardziej trafne, czerpie bezpośrednio z odwiedzanych stron.

Skuteczność SimilarWeb można zwiększyć, polecając samemu strony związane z danym tematem (Add your own site) albo głosując na znajdowane witryny, przyznając im punkty na "tak", jeśli są faktycznie zgodne z tematem i wartościowe, lub na "nie", jeśli są chybione.

Wtyczkę można dowolnie skonfigurować, dopasowując jej interfejs do własnych upodobań. Boczny panel da się jednym kliknięciem ukryć, jeśli nie jest potrzebny, określić, z której strony ma się ukazywać oraz przełączać pomiędzy widokiem pełnym a mini. Po wybraniu widoku mini SimilarWeb manifestuje swoją obecność jedynie dyskretnym przyciskiem w lewym dolnym rogu przeglądarki, a liczba jednorazowo wyświetlanych wyników jest ograniczona do pięciu. Można też ustawić sposób, w jaki będą otwierane linki - na bieżącej, czy nowej karcie.

Pobierz:  wersja dla firefoxa  ;   wersja dla internet explorera

Źródło: Chip.pl

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ratalnie.com

Ratalnie.com to marka należąca do Lloyd Financial. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na łatwo dostępne pożyczki gotówkowe opierające się na polskim kapitale.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »