| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Nasza-klasa ukarana za zwłokę

Nasza-klasa ukarana za zwłokę

Sąd we Wrocławiu wydał dzisiaj wyrok w sprawie portalu Nasza-klasa. Pracownicy zbyt długo zwlekali z usunięciem fikcyjnego konta, na skutek czego sąd zdecydował o wypłacie 5 tys. zł odszkodowania, i zamieszczeniu przeprosin.

W 2008 roku pewnemu mężczyźnie ktoś założył fikcyjne konto. Zawarł na nim jednak wszystkie jego prawdziwe dane - imię, nazwisko, zdjęcia czy numer telefonu. Później zaczęto wysyłać z niego maile o treści łamiącej regulamin.

Gdy mężczyzna w końcu się o tym dowiedział, poprosił administratorów Naszej Klasy o usunięcie profilu. Ci zareagowali jednak dopiero po upływie miesiąca. Mężczyzna postanowił zatem dochodzić sprawiedliwości w sądzie.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu przychylił się do argumentów powoda i zadecydował, że spółka, do której należy Nasza Klasa ma na swojej stronie opublikować przeprosiny. Mają się one znaleźć także w jednym z "lokalnych tygodników w województwie zachodniopomorskim". Do tego portalowi nakazano zapłatę 5 tysięcy złotych odszkodowania (poszkodowany domagał się 50 tys. zł) oraz pokrycie kosztów procesu. Sąd uznał, że fałszywy profil nadszarpnął reputację mężczyzny, naruszono zatem jego dobra osobiste.

Rzecznik Naszej Klasy nie zgadza się podobno z wyrokiem, ale na razie wstrzymuje się z oficjalnym komentarzem.

Przedstawiciele żadnej strony nie byli obecni podczas ogłaszania wyroku. Decyzja sądu nie jest prawomocna.

Źródło: Technologie.gazeta.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adam Głos

Od stycznia 2013 roku pełni funkcję Prezesa Tax Care. Wcześniej, przez blisko trzy lata, pracował na stanowiskach: Dyrektora Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »