| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > 700 serwisów VOD

700 serwisów VOD

Wideo na życzenie, czyli w skrócie VOD, zyskuję na popularności. Z badań przeprowadzonych przez Francuzów pod koniec 2008 wynika, że w Europie mamy już ok. 700 tego typu serwisów.

W 2008 roku usługi VOD były oferowane przez 366 różnych dostawców. Wielka Brytania mała ich najwięcej (145). Na drugim miejscu znalazła się Francja (106), a na trzeciej pozycji Włochy (93). Więcej niż połowa z tych usług była dostarczana drogą internetową, 30 proc. przez usługi IPTV, 7 proc. przez kablówki i mniej niż 3 proc. drogą satelitarną. W tej chwili jedyna usługa VoD dostarczana przez naziemną telewizję cyfrową jest dostępna w platformie Top Up TV w Wielkiej Brytanii - podaje serwis Broadband TV News.

Badania European Audiovisual Observatory nie objęły jednak telefonów komórkowych oraz internetowych serwisów wideo takich jak YouTube czy Dailymotion. Liczba nowych usług nie przestała rosnąć w 2009 roku, więc można spokojnie przyjąć, że w tej chwili jest już więcej niż 700 serwisów VoD w Europie.
Pomimo tego, autorzy raportu zwracają uwagę, że dość wysokie ceny usług blokują szybką popularyzację VoD.

Usługi VoD znajdziemy wśród takich operatorów jak: telewizja N, Cyfra+, Telekomunikacja Polska, Telefonia Dialog, Aster czy Multimedia Polska. Swoją własną usługę VoD zapowiedział też ostatnio Cyfrowy Polsat - ma ona nazywać się Domowe Studio Filmowe. Za filmy w Polsce niestety trzeba zapłacić - nawet kilkanaście złotych. A to wciąż dość dużo dla przeciętnego widza.

Źródło: Technologie.gazeta.pl

reklama

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF

United Nations Children’s Fund

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »