| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Internet dla najuboższych

Internet dla najuboższych

Unijne dofinansowanie na walkę z cyfrowym wykluczeniem wynosi ok. 365 mln euro. W związku z tym do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wpłyneła rekordowa liczba wniosków o dotacje na zakup sprzętu komputerowego z dostępem do Internetu dla ubogich rodzin.

Ilość złożonych projektów ucieszyła ministrów. "Całkowita wartość złożonych projektów przekroczy 230 mln złotych, z czego UE może dołożyć ok. 195 mln zł " - powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą Witold Drożdż, wiceminister spraw wewnętrznych" . Warto zaznaczyć że do podziału było 180 mln zł.

Coraz większe zainteresowanie tego typu konkursami to niewątpliwie sukces. W poprzednich edycjach do rozdania było ok. 300 mln zł, podczas gdy złożono jedynie 72 wnioski z całkowitym zapotrzebowaniem na 168 mln zł.

"Liczba i wartość złożonych wniosków w ostatnim konkursie pokazują, że konsekwentna akcja informacyjna oraz modyfikacja niektórych elementów działania przyniosły efekty" - zaznacza w rozmowie z "Rz" minister Drożdż. Wśród zmian znalazły się między innymi takie punkty, jak możliwość wyposażenia w komputery nie tylko biedne rodziny ale także szkoły i biblioteki czy też ośrodki pomocy społecznej.

Autorem największych projektów okazała się Fundacja Edukacji Ekonomicznej, która we współpracy z samorządami ma objąć wsparciem ponad 3 tys. rodzin w województwie wielkopolskim oraz 1,5 tys. w lubuskim. "Przygotowania trwały półtora roku. Nie chcemy dostarczać tylko sprzętu, ale też nauczyć odbiorców wsparcia, jak wykorzystać Internet, by poprawić swoją sytuację materialną, np. poprzez telepracę. - wyjaśnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Witold Sartorius, prezes Fundacji.

Warto również wspomnieć iż całkowita wartość środków przeznaczonych do walki z cyfrowym wykluczeniem to 365 mln euro. Większość środków pochodzić będzie z Unii Europejskiej, natomiast pozostałą część sumy do projektów dopłacać będą samorządy. Wsparciem ma zostać objęte około 100 tys. ubogich rodzin oraz osób niepełnosprawnych, a pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego a także opłacanie dostępu do sieci.

Źródło: Technologie.gazeta.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK