| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Internet dla najuboższych

Internet dla najuboższych

Unijne dofinansowanie na walkę z cyfrowym wykluczeniem wynosi ok. 365 mln euro. W związku z tym do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wpłyneła rekordowa liczba wniosków o dotacje na zakup sprzętu komputerowego z dostępem do Internetu dla ubogich rodzin.

Ilość złożonych projektów ucieszyła ministrów. "Całkowita wartość złożonych projektów przekroczy 230 mln złotych, z czego UE może dołożyć ok. 195 mln zł " - powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą Witold Drożdż, wiceminister spraw wewnętrznych" . Warto zaznaczyć że do podziału było 180 mln zł.

Coraz większe zainteresowanie tego typu konkursami to niewątpliwie sukces. W poprzednich edycjach do rozdania było ok. 300 mln zł, podczas gdy złożono jedynie 72 wnioski z całkowitym zapotrzebowaniem na 168 mln zł.

"Liczba i wartość złożonych wniosków w ostatnim konkursie pokazują, że konsekwentna akcja informacyjna oraz modyfikacja niektórych elementów działania przyniosły efekty" - zaznacza w rozmowie z "Rz" minister Drożdż. Wśród zmian znalazły się między innymi takie punkty, jak możliwość wyposażenia w komputery nie tylko biedne rodziny ale także szkoły i biblioteki czy też ośrodki pomocy społecznej.

Autorem największych projektów okazała się Fundacja Edukacji Ekonomicznej, która we współpracy z samorządami ma objąć wsparciem ponad 3 tys. rodzin w województwie wielkopolskim oraz 1,5 tys. w lubuskim. "Przygotowania trwały półtora roku. Nie chcemy dostarczać tylko sprzętu, ale też nauczyć odbiorców wsparcia, jak wykorzystać Internet, by poprawić swoją sytuację materialną, np. poprzez telepracę. - wyjaśnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Witold Sartorius, prezes Fundacji.

Warto również wspomnieć iż całkowita wartość środków przeznaczonych do walki z cyfrowym wykluczeniem to 365 mln euro. Większość środków pochodzić będzie z Unii Europejskiej, natomiast pozostałą część sumy do projektów dopłacać będą samorządy. Wsparciem ma zostać objęte około 100 tys. ubogich rodzin oraz osób niepełnosprawnych, a pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego a także opłacanie dostępu do sieci.

Źródło: Technologie.gazeta.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK