| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Policyjna baza poszukiwanych i zaginionych

Policyjna baza poszukiwanych i zaginionych

Światło dzienne ujrzał nowy projekt ogólnodostępnej, internetowej bazy osób poszukiwanych i zaginionych. Podczas konferencji z udziałem Podsekretarza Stanu w MSWiA Adama Rapackiego i Komendanta Głównego Policji gen. insp. Andrzeja Matejuka. Takie rozwiązania pozwolą na zwiększenie udziału społeczeństwa w poszukiwaniu przestępców.

 MSWiA poinformowała, że prace nad uruchomieniem serwisów trwały kilka miesięcy. Powinny one działać pod adresami poszukiwani.policja.pl oraz zaginieni.policja.pl. Strony chwilami znikają z sieci, co jest związane z dużym zainteresowaniem.

Serwisy zostały zgodnie z planem wczoraj uruchomione jednak jest tak duże zainteresowanie (od 1500 do 3000 prób wejść na sekundę), że rzeczywiście mogą być problemy z otwarciem strony. Postaramy się temu zaradzić jak najszybciej - powiedział Dziennikowi Internautów podinsp. Krzysztof Hajdas z biura prasowego KGP.

W serwisach mają znaleźć się zdjęcia i dane prawie 2 tys. osób poszukiwanych przez policję oraz ponad 200 osób zaginionych. Zgodę na publikacje tych danych wyraził sąd lub prokuratura. Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, a także m.in. informacji o pseudonimach, rysopisach, płci, wieku i in. w serwisach znajdują się także dane jednostek prowadzących poszukiwania.

Całkowity koszt przedsięwzięcia, obejmujący zakup serwera i oprogramowania, oszacowany pierwotnie na 500 tys. złotych, został zrealizowany za kwotę 109271,74 tys. złotych, a więc prawie pięciokrotnie taniej.

Źródło: Onet.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SmartConsulting S.K.A.

SmartConsulting S.K.A. jest częścią SmartGoup Division, grupy firm powiązanych personalnie i kapitałowo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »