| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Wszystkie formalności drogą elektroniczną do końca 2009r.

Wszystkie formalności drogą elektroniczną do końca 2009r.

Do końca 2009 r. każde państwo członkowskie UE utworzy punkty kompleksowej obsługi, dzięki którym firmy będą mogły załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną. Pozwoli to na przykład belgijskiemu usługodawcy załatwić wszystkie niezbędne formalności przez internet, aby otworzyć kawiarnię w Holandii.

Projekt pilotażowy uproszczonych formalności elektronicznej obsługi transgranicznej onazwie "Simple Procedures Online for Cross-border Services " (SPOCS) posłuży dalszemu podniesieniu poziomu jakości obsługi elektronicznej - zapewnia Komisja Europejska. Kilka dni temu jej przedstawiciele poinformowali, że KE dofinansuje projekt realizowany przez Austrię, Francję, Grecję, Niderlandy, Niemcy, Polskę i Włochy.

W ciągu najbliższych trzech lat w projekt pilotażowy zainwestowanych zostanie 14 mln EUR, z czego połowa pochodzić będzie z unijnego programu na rzecz konkurencyjności i innowacji.

Jak informuje KE do końca 2009 r., na podstawie unijnej dyrektywy o usługach, wszystkiepaństwa członkowskie UE muszą utworzyć punkty kompleksowej obsługi,dzięki którym usługodawcy będą mogli w łatwy sposób uzyskać wszystkieniezbędne informacje i drogą elektroniczną załatwić wszelkie wymaganeformalności, bez konieczności kontaktowania się z kilkoma organamiadministracji lub organizacjami zawodowymi.

Projekt ten ma ponadto służyć opracowaniuwspólnych wymogów, wspólnych standardów zapewniających bezpieczeństwotransakcji na całym terytorium UE.

- Obsługa przez internet bez zbędnej biurokracji umożliwi europejskim przedsiębiorcom ekspansję na nowych rynkach i zwiększy handel w UE. W efekcie nastąpi wzrost gospodarczy i powstanie więcej miejsc pracy na jednolitym rynku - uważa Viviane Reding, komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów.

Usługi to główna siła napędowa wzrostu gospodarczego i nowych miejsc pracy w Europie generując 70% PKB Unii Europejskiej - informuje KE. W ostatnich latach były one źródłem 95% nowych miejsc pracy. O ile wymiana towarów w UE nie jest już niczym ograniczona, o tyle - zdaniem KE - jednolity rynek usług nie osiągnął jeszcze pełni swoich możliwości. Ograniczenia prawne i administracyjne nadal utrudniają usługodawcom zakładanie firm w innych krajach lub prowadzenie sprzedaży za granicą.

Źródło: Dziennik Internautów

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sadkowski i Wspólnicy

Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku.  Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK