| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > 16 milionów Polaków w Internecie

16 milionów Polaków w Internecie

Jak wynika z ostatniego raportu firmy Gemius o nazwie Polski Internet 2008/2009, liczba internautów w Polsce pod koniec ubiegłego roku wynosiła blisko 16 milionów. Przez ostatnie dwa lata wzrosła ona zatem o kolejne trzy miliony obywateli.

Nie jest z pewnością zaskoczeniem, że Internet jest nadal najbardziej powszechny wśród młodych. Aż 87% procent osób w przedziale wiekowym 16 - 24 lata korzysta ze światowej Sieci. Najmniejszy współczynnik internautów pojawia się (tu również bez zaskoczenia) w grupie najstarszych obywateli w wieku od 55 lat wzwyż (zaledwie 11%). Jednak sytuacja powoli zaczyna ulegać zmianie - coraz więcej osób starszych dostrzega potencjał Internetu i zaczyna go wykorzystywać w codziennym życiu.

Największy problem z dostępem do Internetu mają mieszkańcy wsi (zaledwie 30% gospodarstw wiejskich). W miastach o liczbie mieszkańców powyżej 200 tysięcy jest dużo lepiej (56%). Jak można wyczytać z raportu Polski Internet 2008/2009, wydłużył się średni czas spędzany miesięcznie w Sieci (około 44 godzin, czyli 1,5 godziny dziennie).

Gemius mówi: otwieramy się na zakupy w Sieci, ale też jesteśmy bardziej rozważni w ich dokonywaniu. Szukamy opinii o konkretnych sklepach oraz produktach i jesteśmy bardziej rozważni uczestnicząc w aukcjach internetowych. Kochamy serwisy społecznościowe i nie chcemy się rozstawać z Windows XP. Ale chyba ponad wszystko łączy nas frustracja związana ze zbyt wolnym rozwojem Internetu w naszym kraju.

Źródło: Interaktywnie.com

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

16 milionów Polaków w Internecie
16 milionów Polaków w Internecie

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ProfiAuto

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 150 hurtowni, sklepów i warsztatów, znajdujących się w miastach na terenie całej Polski. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonują wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »