| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Pomysł na E-biznes – czy to się w ogóle opłaca?

Pomysł na E-biznes – czy to się w ogóle opłaca?

E-biznes to świetna alternatywa dla osób, które mają już dość etatu, codziennego rannego wstawania i podróżowania do firmy. Monotonia dnia codziennego może się dać we znaki każdemu, nawet najbardziej cierpliwemu biznesmenowi. Szansą na wyrwanie się z tej stagnacji jest właśnie e-biznes. Niestety trafiony pomysł na działalność internetową to rzadkość, a bardzo duża część nowych e-przedsiębiorstw już na starcie skazana jest na porażkę. Jaką więc obrać strategię na samym początku?

Jest bardzo wiele możliwości startu w biznesie internetowym. Z jednej strony możemy na samym początku określić niszę na rynku, czyli znaleźć taki obszar działalności, w którym nie działają żadne przedsiębiorstwa, lub firm jest na tym szczeblu bardzo mało. Oczywiście nie może to być losowy obszar. Należy zastanowić się, czy dany pomysł ma szansę powodzenia, a oferowany przez nas niszowy towar lub usługi spotkają się z zainteresowaniem potencjalnych klientów.

Zobacz również: Pozostawianie śladów w Internecie – jak sobie z tym poradzić?

Możemy również spróbować wejść w branżę, która jest już stosunkowo dobrze zagospodarowana i cieszy się sporą popularnością wśród klientów. Musimy mieć na uwadze jednak fakt, że na szczeblu tym są już inni przedsiębiorcy, niekiedy prawdziwi „wyjadacze” rynku. Z jednej strony konkurencja na takim rynku może być ostra i ciężka, z drugiej strony nie ponosimy ryzyka z oferowanymi usługami lub towarami – rynek jest sprawdzony, mamy gwarancję zainteresowania danym segmentem rynku.

Oczywiście tylko od nas zależy, co chcemy oferować naszym klientom. Bardzo często warto zdać się na swoją intuicję i zaryzykować, mając jednak na uwadze to, że pomysł może się nie przyjąć, a my możemy stracić zainwestowane pieniądze. Pamiętajmy również, że w sieci jest mnóstwo serwisów, które odniosły bardzo duży sukces. Niekiedy z niewielkiej strony, oferującej bardzo ograniczony asortyment, zrodziła się olbrzymia witryna o ogólnopolskim zasięgu.

Sprawdź także: Niepożądane udostępnienia w sieci – jak to skutecznie opanować?

Właśnie o tym trzeba pamiętać. Nie każdy obecny gigant wszedł szturmem na rynek rozpychając i ustawiając konkurencję pod ścianą. Każda firma zaczynała od niższego poziomu powoli pnąc się po szczeblach rynku. Warto mieć to na uwadze i nie zrażać się na początku, gdy pojawią się problemy i niepowodzenia. Nie można również słuchać rad i przyswajać sobie mitów o tym, że w sieci nie można już wymyślić nic nowego. Nieprawda! W sieci jest jeszcze mnóstwo miejsca na nowe pomysły i rozwiązania.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

E-biznes to świetna alternatywa dla osób, które mają już dość etatu, codziennego rannego wstawania i podróżowania do firmy. fot. Fotolia
E-biznes to świetna alternatywa dla osób, które mają już dość etatu, codziennego rannego wstawania i podróżowania do firmy. fot. Fotolia

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mirek Gumula

Szkoła Jazdy Subaru

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »