| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Zachmurzenie umiarkowane – początki chmury w rozwiązaniach IT

Zachmurzenie umiarkowane – początki chmury w rozwiązaniach IT

Wspominaliśmy już, że przeglądarki powoli, lecz konsekwentnie dążą do wprowadzania rozwiązań mających na celu przeniesienie tradycyjnych rozwiązań w chmurę. Jednak czy tylko producenci przeglądarek internetowych dążą do rozpowszechnienia tzw. Cloud Computing?

Po modyfikowanych przeglądarkach internetowych przyszedł czas na same witryny. Jest to kolejny krok w kierunku budowania przyszłych zachować użytkowników. Mowa tu o witrynach oferujących rozszerzenia do przeglądarek. Obecnie, takie witryny oferują dodatki mające na celu rozbudowywać funkcjonalności danej aplikacji. W przyszłości jednak będą ewoluować w stronę integracji ze sklepami z oprogramowaniem znanych ze smartfonów.

W tym momencie można zauważyć pewną zależność. Widać dokładnie, dlaczego zdobycie jak największych udziałów w rynku urządzeń mobilnych przełoży się na wyniki osiągane w sprzedaży i dostarczaniu usług w chmurze dla użytkowników komputerów PC. Obecnie sklepy z oprogramowaniem rozszerzającym funkcjonalności smartfonów przeżywają istne oblężenie. Być może już za kilka razy podobne oblężenie i wybuch popularności będą przeżywały sklepy z oprogramowaniem skierowanym dla komputerów pracujących w chmurze. Z pewnością część oferty będą stanowiły proste i darmowe rozwiązania. Dla osób szukających rewolucji z pewnością znajdzie się coś bardziej skomplikowanego i zapewne płatnego. Ot, taki sklep z systemem w chmurze.

Sprawdź też: Sieci społecznościowe zagrożeniem dla danych firmowych?

Jak może kształtować się przyszłość? Być może zestaw: system operacyjny + przeglądarka + sklep z aplikacjami, zacznie pełnić rolę swoistego centrum dowodzenia. Będzie to miejsce, w którym agregowane będą wszystkie propozycje aplikacji i usług. Zamiast tradycyjnego komputera wystarczy nam klawiatura, mysz i monitor, a wszystkie potrzebne nam aplikacje będą dostępne właśnie w takim centrum. Czy to niewyraźna wizja i majaczenie wyobraźni? Okazuje się, że nie.

Nad stworzeniem tego typu centrów, dokładniej mówiąc hubów pracują już firmy Microsoft, Google, Apple, a nawet Facebook. Okazuje się, że wszystkim znane gry na Facebooku to też część walki o chmurę. Wśród rodzimych firm warto wspomnieć o NK czy GG. Wyobraźmy sobie wizję, że za jakiś czas, to, z jakiego sprzętu korzystać będzie użytkownik nie będzie miało znaczenia. Nie będziemy musieli martwić się o za słaby procesor, niewystarczającą pamięć RAM czy przestarzałą kartę graficzną. Jak to będzie wyglądało? O tym przeczytamy w następnej części artykułu.

Zobacz również: Jakich cyberataków mogą spodziewać się firmy w 2011r.?

reklama

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Przeglądarki powoli, lecz konsekwentnie dążą do wprowadzania rozwiązań mających na celu przeniesienie tradycyjnych rozwiązań w chmurę.
Przeglądarki powoli, lecz konsekwentnie dążą do wprowadzania rozwiązań mających na celu przeniesienie tradycyjnych rozwiązań w chmurę.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »