REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak założyć własny blog?

Kamil Rogala

REKLAMA

REKLAMA

Jeszcze przed założeniem własnego bloga należy zastanowić się, o czym w ogóle ten blog będzie. Zakładanie pamiętnika tylko po to, żeby po prostu był mija się z celem.Poza tym, od samej tematyki i działalności bloga zależy gdzie i jak będziemy owego bloga zakładać. Kolejną kwestią jest oczywiście czas i niekiedy środki niezbędne do prowadzenia bloga. Jeśli chodzi o czas można stwierdzić, że jest to swego rodzaju internetowa netykieta. Jeśli już zdobędziemy swoją grupkę czytelników, należy o nich dbać zamieszczając regularnie nowe wpisy. Blog jest wspaniałą formą komunikacji, ale wymaga regularnego poświęcania mu czasu.

Zakładanie własnego bloga

REKLAMA

Następnym krokiem jest oczywiście wybór lokalizacji bloga.Jeśli decydujemy się na darmowego bloga, mamy do wyboru serwisy blogowe, takie jak na przykład blogspot.com, blog.onet.pl etc. Ich zaletą jest to, że są bezpłatne i zapewniają dostateczną widoczność bloga na swojej stronie głównej, oraz ekstremalnie łatwa procedura ich zakładania.

Forma graficzna i dodatki do bloga

REKLAMA

W przypadku formy graficznej bloga jedynymi ograniczeniami są limity serwisów blogowych lub… nasza własna wyobraźnia i umiejętności modyfikacji kodu HTML. Nie mniej jednak w sieci znajdują się tysiące gotowych szat graficznych, które można łatwo instalować i zmieniać wedle własnego upodobania.

Co prawda wybór odpowiedniej szaty graficznej jest czymś niezwykle indywidualnym i zależy jedynie od upodobań i preferencji autora, jednak mimo to warto pamiętać o jednej, podstawowej zasadzie: blog jest dla użytkownika. Warto zadbać o to, żeby układ strony był czytelny, a czcionka duża i kontrastowa względem tła. Niestety bardzo często można w sieci natknąć się na blogi, których właściciele musieli chyba spędzić miesiące na zastanawianiu się, jak założyć bloga, który będzie naprawdę ciekawy, a potem zainstalowali skórkę, która uczyniła go zupełnie nieczytelnym i przez to pewnie w ogóle nieodwiedzanym i nieczytanym przez odbiorców.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Komputer-Foto - Podstawowe narzędzia

Kolejną kwestią są różnorakie dodatki i funkcje. Do większości silników blogowych można podłączyć funkcje dodatkowe, tak zwane pluginy lub widgety. Wiele z nich jest kompletnie bezużytecznych, ale dobrze jest pamiętać o kilku naprawdę funkcjonalnych dodatkach. Chodzi tutaj o takie pluginy, jak system obsługi tagów, oraz sondaże. Zwłaszcza z tymi ostatnimi można mieć dużo zabawy (a w przypadku blogów profesjonalnych także pożytku). Kolejnymi dodatkami mogą być kalendarze, liczniki odwiedzin, notatki, galerie zdjęć etc.

Zobacz również: Komputer - Poradnik zakupowy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA