| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Działalność gospodarcza > Prowadzenie firmy w formie holdingu

Prowadzenie firmy w formie holdingu

Obecnie rynek pozwala na podejmowanie działalności w różnych formach, które są mniej lub bardziej korzystne. W Polsce wciąż stosunkowo nowe pozostaje pojęcie holdingu, które przez to budzi wiele wątpliwości i wzbudza nieufność wśród nowych przedsiębiorców. Wręcz przeciwnie, holding jest szansą na rozwój średnich firm. Co decyduje o jego przewadze?

Holding – dla średnich firm

Krajową inicjatywą, której celem jest integracja, niekoniecznie powiązanych kapitałowo, średnich podmiotów gospodarczych i pomoc w ich rozwoju, jest Grupa Zakupowa Tarcza. Pozwala ona zrzeszonym członkom łączyć swoje wolumeny zamówień, uzyskując w ten sposób korzystniejsze ceny u producentów, co z kolei pozwala im obniżyć własne koszty, zwiększyć swoją rynkową konkurencyjność i poprawić rentowność.

- Grupa Zakupowa Tarcza czerpie również od doświadczonych podmiotów z Dolnego Śląska, takich jak chociażby Inter-System, który działając według najlepszych wzorców biznesowych, w swoim otoczeniu zbudował sieć wielu podmiotów gospodarczych działających na różnych obszarach rynku i specjalizujących się w poszczególnych, wąskich dziedzinach – mówi Tomasz Marcinkowski Prezes GZ Tarcza. Jednocześnie Inter – System jest przykładem tego, że oparcie swojej działalności o grupę spółek, pozwala w znacznym stopniu zwiększyć elastyczność funkcjonowania np. na rynku budowlanym. Grupa Zakupowa Tarcza również aktywnie współdziała z wieloma organizacjami o podobnym charakterze działającymi zarówno w Polsce jak i za zagranicą, będąc przy tym równolegle inkubatorem przedsiębiorczości, którego celem jest wsparcie przy powstawaniu nowych, innowacyjnych idei i rozwiązań.

Zobacz: Jakie obowiązki informacyjne funkcjonują w koncernach i holdingach?

Źródło: InplusPR

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »