| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Działalność gospodarcza

Udziały beznominałowe możliwe po wejściu w życie nowelizacji k.s.h.

Aktualizacja: 19.07.2013

Od 1 stycznia 2015 r. zakłada się obowiązywanie znowelizowanych przepisów dotyczących spółek z o.o. Zmiany mają wprowadzić nowy sposób prowadzenia działalności, w formie spółki bez kapitału. »

Nowy projekt nowelizacji k.s.h. - spółka bez kapitału

Aktualizacja: 19.07.2013

17 lipca 2013 r. został skierowany do konsultacji projekt nowelizacji kodeksu spółek handlowych zakładający nowy model spółki – spółkę bezkapitałową. Wprowadzenie zmian ma na celu ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej bez konieczności określania wartości nominalnej kapitału. »

Jak odrzucić reklamację klienta?

Aktualizacja: 18.07.2013

Klient, który wykryje niezgodność z umową może żądać reklamacji zakupionego towaru. Klient może żądać bezpłatnej wymiany towaru lub darmowej naprawy. W jaki sposób sprzedawca może odrzucić reklamację klienta? »

Zabezpieczenie w papierach wartościowych w postępowaniu egzekucyjnym

Aktualizacja: 18.07.2013

Zabezpieczenia w papierach wartościowych dokonuje się przez złożenie dokumentów u komornika. Dający zabezpieczenie wydaje dyspozycję ustanawiającą bezterminową blokadę papierów wartościowych na rachunku dającego zabezpieczenie. »

Wypowiedzenie umowy najmu lokalu

Aktualizacja: 17.07.2013

Wypowiedzenie umowy najmu może nastąpić w związku z upływem okresu, na jaki została zawarta lub z zachowaniem terminów umownych, jeżeli została zawarta na okres nieoznaczony. Strony umowy mają prawo wypowiedzieć umowę najmu lokalu z przewidzianych w ustawie powodów. »

Zmiany w postepowaniu przed e-sądem

Aktualizacja: 17.07.2013

Postępowanie przed e-sądem staje się coraz bardziej popularne. W-sąd nie jest jednak idealny i potrzebuje zmian. Jak ma się zmienić postępowanie przed e-sądem? »

Arbitraż sposobem rozwiązywania sporów gospodarczych

Aktualizacja: 31.01.2014

Arbitraż jest szybszym i tańszym sposobem rozwiązywania sporów gospodarczych. Nadaje się zarówno do sporów pomiędzy przedsiębiorcami jaki z udziałem konsumentów. Co warto wiedzieć o arbitrażu? »

Jak rozliczyć legalne odtwarzanie muzyki w firmie

Aktualizacja: 16.07.2013

Przedsiębiorcy odtwarzający w swojej firmie muzykę zobowiązani są do opłacania abonamentu radiowo – telewizyjnego od każdego odbiornika. Nielegalne odtwarzanie muzyki zagrożone jest karą nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Jak uwolnić się od tego obowiązku? »

Odpowiedzialność przedsiębiorcy za produkt

Aktualizacja: 17.07.2013

Producenci ponoszą odpowiedzialność za produkt, który wyrządzi szkodę konsumentom, wobec czego narażeni są na straty związane z wycofaniem tego produktu z rynku. Jakie są konsekwencje prawne niedostosowania się przedsiębiorców do wymogów dotyczących produktów? »

Jak wypowiedzieć umowę zlecenia? - WZÓR PISMA

Aktualizacja: 18.07.2013

Wypowiedzenie umowy zlecenia może dokonać zarówno przyjmujący jak i dający zlecenie. Przedstawiamy wzór wypowiedzenia zlecenia przez przyjmującego. »

Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych - WZÓR PISMA

Aktualizacja: 15.07.2013

Osoba niezadowolona ze świadczenia usług telekomunikacyjnych może wypowiedzieć swoją umowę. Przedstawiamy wzór wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Wzór umożliwia wypowiedzenie umowy z operatorem telefonicznym lub internetowym. »

Umowa przedwstępna sprzedaży - WZÓR UMOWY

Aktualizacja: 12.07.2013

Celem zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży jest zawarcie w przyszłości umowy sprzedaży. Umowa przedwstępna powinna określać istotne postanowienia przyrzeczonej umowy sprzedaży. Przedstawiamy wzór umowy przedwstępnej sprzedaży. »

Prawidłowa amortyzacja sprzętu w firmie

Aktualizacja: 12.07.2013

Amortyzacja jest rodzajem kosztu podatkowego, którego może dokonać przedsiębiorca rozliczający koszty uzyskania przychodu. Amortyzacji podlegają środki trwałe służące do prowadzenia działalności gospodarczej oraz wartości niematerialne i prawne. »

Umowa przedwstępna - jak zawrzeć umowę przedwstępną?

Aktualizacja: 18.07.2013

Strony mogą zawrzeć umowę przedwstępną w celu zawarcia umowy przyrzeczonej. Co powinno znaleźć się w umowie przedwstępnej? Jak zawrzeć ją korzystnie? »

Odpowiedzialność przewoźnika za uszkodzenie przesyłki

Aktualizacja: 12.07.2013

Przewoźnik ponosi co do zasady odpowiedzialność na zasadzie ryzyka, jednakże za uszkodzenie przesyłki odpowiedzialność jest obiektywna, wobec czego przewoźnik może uchylić się od jej skutków, jeżeli uszkodzenie nastąpiło nie z jego winy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK