| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Działalność gospodarcza > Umowa przedwstępna sprzedaży - WZÓR UMOWY

Umowa przedwstępna sprzedaży - WZÓR UMOWY

Celem zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży jest zawarcie w przyszłości umowy sprzedaży. Umowa przedwstępna powinna określać istotne postanowienia przyrzeczonej umowy sprzedaży. Przedstawiamy wzór umowy przedwstępnej sprzedaży.

Umowa przedwstępna sprzedaży


zawarta w .................. (miejsce zawarcia umowy) w dniu .................. (data zawarcia umowy) r. pomiędzy:


...................................... 
(imię i nazwisko sprzedającego), synem .......................... (imiona rodziców), żonatym, zamieszkałym w .......................... (miejscowość) przy ulicy ............................ (ulica, numer domu, numer mieszkania), dowód seria ......... (seria dowodu osobistego) numer ................... (numer dowodu osobistego), zwanym dalej Sprzedającym,


a


................................... 
(imię i nazwisko kupującego), synem ..................... (imiona rodziców), kawalerem, zamieszkałym w ..................... (miejscowość) przy ulicy ..........................(ulica, numer domu, numer mieszkania), dowód seria .............. (seria dowodu osobistego) numer ...........................(numer dowodu osobistego), zwanym dalej Kupującym.


§ 1


Sprzedający oświadcza, że:


1)      jest właścicielem nieruchomości położonej w .....................(miejscowość)  przy ulicy ..................(ulica, numer domu, numer mieszkania),, składającej się z działki nr ....................(numer działki) o pow. ....................... (powierzchnia działki) m2 a zabudowanej budynkiem mieszkalnym nr ........................ (numer domu), jednorodzinnym o powierzchni użytkowej .......................... (powierzchnia domu) mkw., dla której prowadzona jest księga wieczysta ..................... (numer księgi wieczystej),


2)      nieruchomość ta objęta jest małżeńską wspólnością majątkową,


3)      nieruchomość ta nie jest obciążona i nie znajduje się w posiadaniu zależnym osób trzecich.


§ 2


Sprzedający oświadcza, że zobowiązuje się sprzedać Kupującemu opisaną wyżej nieruchomość za cenę w kwocie .......................... (słownie: ...........................) zł w terminie do .................... (data dzienna) r., a Kupujący oświadcza, że za podaną cenę nieruchomość tę zobowiązuje się w ustalonym terminie kupić.


§ 3


Cenę sprzedaży Kupujący zapłaci sprzedającemu w terminie do ..................... (data dzienna) dni od podpisania aktu notarialnego umowy sprzedaży z udzielonego mu kredytu bankowego bezpośrednio na rachunek bankowy Sprzedającego.


§ 4


Wydanie przedmiotowej nieruchomości w posiadanie Kupującemu nastąpi z dniem podpisania umowy sprzedaży.


§ 5


Kupujący oświadczył, że zapłacił już Sprzedającemu tytułem zadatku kwotę .................... (słownie: ..........................) zł, co Sprzedający potwierdza.


§ 6


Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, a wszelkie zmiany tej umowy są możliwe jedynie w formie pisemnych aneksów.


          Sprzedający                                                                                       Kupujący

..............................                                                                  ..............................
   (własnoręczny podpis)                                                                   (własnoręczny podpis)


Załączniki:

1)      odpis z księgi wieczystej,

2)      wypis aktu notarialnego zakupu przez sprzedającego ww. nieruchomość.

 
Zobacz: Umowa przedwstępna - jak zawrzeć umowę przedwstępną?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK