| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Działalność gospodarcza > Czy trzeba mieć licencję, ubiegając się o zezwolenie

Czy trzeba mieć licencję, ubiegając się o zezwolenie

Czy posiadanie licencji przewozowej oraz spełnienie wszystkich wymogów związanych z koniecznością uzyskania takiego dokumentu jest konieczne przy ubieganiu się o zezwolenie na regularny krajowy przewóz osób?


Tak


Do wniosku o wydanie zezwolenia na krajowy regularny przewóz osób trzeba dołączyć m.in. kserokopię licencji. Nie można wiec najpierw złożyć wniosku o zezwolenie, a potem wystąpić o licencję przewozową. Wynika to z tego, że podjęcie i wykonywanie transportu drogowego wymaga uzyskania odpowiedniej licencji. Przedsiębiorcy udziela się licencji m.in., gdy:

n jeżeli przynajmniej jedna z osób zarządzających firmą lub osoba zarządzająca w firmie transportem drogowym legitymuje się certyfikatem kompetencji zawodowych,

n posiada tytuł prawny do dysponowania pojazdem lub pojazdami samochodowymi spełniającymi wymagania techniczne określone przepisami prawa o ruchu drogowym, którymi transport drogowy ma być wykonywany,

n zatrudnia kierowców posiadających odpowiednie kwalifikacje.


PODSTAWA PRAWNA

n Art. 5 i 21 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2004 r. nr 204, poz. 2088 ze zm.).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK