| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Działalność gospodarcza

Jak załatwiać formalności w urzędach

Aktualizacja: 19.01.2009

Osoba, która zdecyduje się zarobkować na własne konto w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej osoby fizycznej, by dopełnić wszystkich obowiązków przedsiębiorcy, musi kontaktować się z innymi podmiotami gospodarczymi oraz załatwiać sprawy w różnych urzędach. Wiążą się z tym pewne wątpliwości i kłopoty interpretacyjne. »

Jak otworzyć okienko kasowe

Aktualizacja: 08.01.2009

Na rachunkach, a raczej płatnościach za nie wciąż można nieźle zarobić. Najlepsze punkty kasowe zarabiają na czysto nawet 10 tys. zł miesięcznie. »

Zamawiający jest nadal stroną nadmiernie uprzywilejowaną

Aktualizacja: 06.01.2009

Prawo zamówień publicznych umożliwia nakładanie na wykonawców nieuzasadnionych obciążeń związanych z udziałem w postępowaniu. Pozwala też na jednostronne, niekorzystne dla wykonawcy kształtowanie treści umowy. »

Jak założyć małą firmę budowlaną

Aktualizacja: 16.12.2008

Założenie firmy zajmującej się budową domów jednorodzinnych nie jest zbyt kosztowne. Na razie tego typu firmy w najmniejszym stopniu odczuwają kryzys w budownictwie. Aby budować domy, nie trzeba mieć żadnych certyfikatów i pozwoleń. »

Czy przedsiębiorca w upadłości powinien to ujawnić

Aktualizacja: 16.12.2008

Przedsiębiorcy będący w upadłości starają się z powodów marketingowych ukryć ten fakt i nie ujawniają go w nazwie firmy. W przyszłości może się to zmienić. W trakcie prac legislacyjnych jest projekt nowelizacji prawa upadłościowego i naprawczego. »

Jak założyć kiosk z drobnymi artykułami

Aktualizacja: 09.12.2008

Prowadzenie kiosku należy do tej kategorii biznesu, który można uruchomić naprawdę niedużym nakładem środków. W zależności od lokalizacji zyski mogą dochodzić do 5 tys. zł miesięcznie. »

Jak firma zagrożona upadłością może zawrzeć układ z wierzycielami

Aktualizacja: 02.12.2008

Postępowanie upadłościowe prowadzone w stosunku do zadłużonego przedsiębiorcy nie musi zakończyć się likwidacją jego firmy. Nawet wierzyciele mogą domagać się, aby dalej ona funkcjonowała, zrezygnować z niektórych swoich roszczeń po to, by odzyskać część wierzytelności. »

Złożenie ofert może doprowadzić do zawarcia umowy

Aktualizacja: 20.11.2008

Przedsiębiorca, który chce zawrzeć umowę, może złożyć kontrahentowi ofertę i określić w niej istotne postanowienia proponowanego kontraktu. Przyjęcie oferty przez osobę, do której została skierowana, powoduje zawarcie umowy. »

Jak założyć stację paliw

Aktualizacja: 20.11.2008

Inwestycja we własną stację paliw to spory wydatek. Ale zyski, które można z niej czerpać, potrafią wynagrodzić poniesione nakłady. Zarobek na stacji potrafi wynieść nawet kilkaset tys. zł miesięcznie. »

Jak założyć szkołę nauki jazdy

Aktualizacja: 13.11.2008

Dzięki temu, że coraz więcej Polaków stać na własny samochód, szkoły nauki jazdy przeżywają oblężenie. Droga do tego biznesu jest jednak dość długa i kosztowna. »

Jak stworzyć własny biznes w sieci

Aktualizacja: 06.11.2008

Własny e-biznes na początku może kosztować niewiele, jeśli pomysł jest unikalny i nie ma zbyt dużej konkurencji. Z czasem trzeba się jednak liczyć z większymi wydatkami: wynajęciem serwera, kupnem profesjonalnego oprogramowania i kosztami reklamy. »

Jak otworzyć sklep spożywczy

Aktualizacja: 06.11.2008

Osoby, które myślą o własnym sklepie spożywczym, muszą liczyć się z wydatkiem od 50 tys. do powyżej 1 mln zł. Zwrot zainwestowanego kapitału będzie szybszy, gdy zostanie to zrobione pod skrzydłami jednej z działających na rynku sieci. »

Najważniejsze jest bezpieczeństwo dokumentów

Aktualizacja: 06.11.2008

Podpis elektroniczny z kwalifikowanym certyfikatem daje firmie większe bezpieczeństwo zachowania podpisywanych dokumentów niż e-podpis z certyfikatem niekwalifikowanym. »

Jak przedsiębiorca ma prawidłowo uzupełnić dokumentację przetargową

Aktualizacja: 06.11.2008

Jakiego rodzaju omyłki w ofercie może obecnie poprawić zamawiający? »

Obowiązki i odpowiedzialność prowadzącego skład towarów

Aktualizacja: 06.11.2008

Przyjmowanie towarów na skład oznacza dla firm większy zakres obowiązków niż realizacja zwykłych umów przechowania. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Tołwiński

Radca Prawny z kancelarii BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK