REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Warto kupować odzież używaną

Magdalena Maculak
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Lumpeks, second-hand, odzież używana – to tylko niewielka ilość określeń sklepów, do których zagląda coraz więcej z nas. Przyczyna prosta – kryzys. Ale jak się okazuje nie tylko.

W mieście, w którym mieszkam, w Żorach, jest takich sklepów spora ilość, jak też klientów. Nie pamiętam by zdarzyło się, żeby sklep oferujący taką odzież zbankrutował.

REKLAMA

Odzież z takich sklepów czasem niewiele różni się od tej z miejskich targowisk czy sklepów. A jeżeli różni się czasem, to tylko tym, że jest często zrobiona z materiałów najwyższej jakości.

Wielu z nas nie byłoby stać na kupno takiej odzieży markowej, gdyby właśnie nie lumpeksy. Podam przykład. Spodnie dobrej marki zagranicznej kupiłam za 30 złotych. Za takie same w sklepie tej firmy musiałabym zapłacić 150 złotych. Sprawdziłam. Spodnie dżinsowe były albo wcale nie używane albo użyte zaledwie kilka razy.

REKLAMA

Kolejnym powodem dla którego warto kupować w takich sklepach jest różnorodność. Sztuki ubrań są tam pojedyncze, takie jakich nie spotkamy gdzie indziej. Kupując tam sukienkę, mamy gwarancję, że nie natkniemy się na imprezie na osobę w podobnej kreacji.

Warto wstąpić do ciucholandu po odzież dziecięcą. Szczególnie kompletując wyprawkę dla niemowlaka. Sama wiem, bo tak ubrałam i nadal ubieram mojego synka. Za wyprawkę zapłaciłam niewiele a szafki aż uginały się od ubranek. Wiele z nich było nie noszonych, przyniesionych ze sklepu jeszcze z metką. Proszę pomyśleć jak wiele może zniszczyć malutkie dziecko i jak długo używa tych rzeczy a sami będziecie mieli odpowiedź. Ubranka dla dzieci są śliczne, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jedynym minusem kupowania w takich sklepach jest czas jaki trzeba poświęcić na znalezienie czegoś odpowiedniego. Często trzeba kopać w dużych koszach czy przekłądać wieszaki. Ubrania niestety nie są w żaden sposób podzielone rozmiarami ani kolorami czy rodzajami.

Choć są takie lupeksy, przynajmniej w moim mieście gdzie tak właśnie jest. Odzież tam jest troszkę droższa, ale i taki sklep nie wygląda jak lumpeks. Ja nazywam takie sklepy „ciucholandami wycenionymi”. Odzież jest poukładana kolorami i rodzajami.

Choć na znalezienie czegoś co nam odpowiada trzeba znaleźć troszkę czasu to wszystkie inne za przemawiają na korzyść kupowania w ciucholandach: jakość materiałów, cena oraz oryginalność.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA