| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Tanie zakupy > Jakie pakiety medyczne dla użytkowników konta osobistego są dostępne w Polsce?

Jakie pakiety medyczne dla użytkowników konta osobistego są dostępne w Polsce?

Decyzja o skorzystaniu z pakietu medycznego, oferowanego przez bank, nie powinna być podjęta pochopnie – przypominają eksperci. W jakich sytuacjach firma ubezpieczeniowa może odmówić pokrycia kosztów opieki lekarskiej? Na jakie wydatki narażamy się, wybierając daną ofertę? Zobaczmy, co mamy do wyboru na rynku.

Każdy, zanim wykupi pakiet, powinien zapoznać się z warunkami ubezpieczenia – oferowane przez banki pakiety to nic innego jak ubezpieczenia zdrowotne, a miesięczna opłata za pakiet jest składką ubezpieczeniową. Bezpośrednio zawieramy więc umowę z zakładem ubezpieczeniowym, bank jest tutaj pośrednikiem.

W warunkach ubezpieczenia znajdziemy wszystkie informacje na temat zakresu ubezpieczenia, ale też dowiemy się, w jakich sytuacjach opieka nie przysługuje nam. Np. firma ubezpieczeniowa AXA (jej ubezpieczenia zdrowotne sprzedaje m.in. Lukas Bank) nie pokrywa kosztów świadczeń zdrowotnych, jeżeli potrzeba ich wykonania wynika bezpośrednio lub pośrednio z niestosowania się ubezpieczonego do zaleceń lekarskich, spożycia alkoholu w znaczących ilościach, zażycia środków farmakologicznych nie zapisanych przez lekarza lub niezgodnie z zaleceniami lekarskimi. AXA nie ponosi też kosztów leczenia niepłodności, wad wrodzonych, okołoporodowych lub wrodzonych chorób metabolicznych i ich następstw.

Warunkiem skorzystania z pakietu medycznego w danym banku jest posiadanie konta osobistego lub karty kredytowej. Skoro to przymus, warto przyjrzeć się finansowej ofercie banku: kosztom prowadzenia rachunku i przelewów. Co z tego, że z usługi medycznej będziemy zadowoleni, jeśli bank będzie nas łupił na innych opłatach.

Czy kolejne banki dołączą usługi medyczne? Pakiety medyczne to stosunkowo nowa usługa. Kilka banków, które się na nią zdecydowały, stanowią swego rodzaju poligon doświadczalny. Rozwój tej usługi, a więc też i większa konkurencja cenowa, zależą od tego, czy na pakiety medyczne, oferowane za pośrednictwem banków, będą chętni. 

Zespół Analiz
Home Broker

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK