| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Tanie zakupy > Jakie pakiety medyczne dla użytkowników konta osobistego są dostępne w Polsce?

Jakie pakiety medyczne dla użytkowników konta osobistego są dostępne w Polsce?

Decyzja o skorzystaniu z pakietu medycznego, oferowanego przez bank, nie powinna być podjęta pochopnie – przypominają eksperci. W jakich sytuacjach firma ubezpieczeniowa może odmówić pokrycia kosztów opieki lekarskiej? Na jakie wydatki narażamy się, wybierając daną ofertę? Zobaczmy, co mamy do wyboru na rynku.

Banki walczą nie tylko zakresem usług medycznych, ale również ich osiągalnością. Np. mBank gwarantuje dostęp do lekarza pierwszego kontaktu w ciągu 24 godzin oraz do lekarza specjalisty w ciągu maksymalnie 5 dni. BNP Paribas Fortis i Lukas Bank gwarantują, że klient zostanie przyjęty szybciej. Na pomoc lekarza internisty trzeba czekać maksymalnie 24 godziny od momentu zgłoszenia, a na pomoc lekarzy specjalistów nie dłużej niż trzy dni.

Decydując się na pakiet medyczny, warto zwrócić uwagę na liczbę i lokalizację placówek, w których można skorzystać z opieki. Co z tego, że zamówimy ubezpieczenie, skoro do prywatnego lekarza będziemy musieli jechać do innego miasta?

Największą sieć oferuje Nordea Bank – 1,2 tys. placówek. Po 1 tys. posiadają Lukas Bank i BNP Paribas Fortis. Klienci mBanku i MultiBank mają do dyspozycji po 700, a Polbanku nieco ponad 600 placówek. Najmniej otrzymują osoby, korzystające z pośrednictwa Banku BPH – 150 i Citi Handlowego – 64.

Ile za to zapłacimy? Reklamując usługi medyczne, banki podkreślają często, że miesięczna cena usługi stanowi odpowiednik kosztu jednej wizyty u prywatnego lekarza. Czy to prawda?

To zależy od tego czy forma pakietu jest indywidualna czy rodzinna i od zakresu usług. Bank BPH (Program Prywatnego Ubezpieczenia Zdrowotnego) oferuje jeden pakiet. W BNP Paribas Fortis, Lukas Banku, mBanku i MultiBanku znajdziemy pakiet podstawowy i rozszerzony. Pozostałe banki jeszcze bardziej podzieliły zakres usług. Citi Handlowy oferuje pakiet w czterech wariantach, Nordea Bank w trzech – Nordea Zdrowie Start, Plus i Premium), a Polbank aż w pięciu – Komfortowy, Rozszerzony, Prestiż, Prestiż Plus i Prestiż Senior.

Najtańszy pakiet, Nordea Zdrowie Start, można mieć już od 6,6 zł w Nordea Banku, ale nie należy spodziewać się po nim nie wiadomo jakich usług. Jest to oczywiście pakiet indywidualny. Jego odpowiednik w Polbanku, pakiet Komfortowy, kosztuje 25 zł, a w Citi Handlowym 28 zł. W mBanku i MultiBanku za pakiet podstawowy zapłacimy 69 zł, za rozszerzony o 30 zł więcej.

Przy usługach rodzinnych trzeba już liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych, choć oczywiście zależy to od zakresu. Weźmy jednak cenę pakietu w najpełniejszym wariancie. W Polbanku i Lukas Banku kosztuje on 200 zł, w Nordei 215 zł, a w mBanku i MultiBanku prawie 240 zł miesięcznie. BNP Paribas Fortis liczy sobie 290 zł. W Citi Handlowym jest nieco inaczej – stawka pakietu rozszerzonego odpowiada wielokrotności kwoty za pakiet podstawowy, a więc uzależniona jest od liczby osób, objętych ochroną. Nie należy jednak sugerować się tylko ceną. Najdroższy pakiet nie niekoniecznie da nam najlepszą ochronę.

Polecamy serwis: Karty kredytowe

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Tarsa

Specjalizuje się w tematyce finansowej i rachunkowej. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK