REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wyprzedaże - kiedy faktycznie warto kupić?

„Rozprzedaż”, „Sale”, „70% taniej”, „Wyprzedaż”, „Wszystko za połowę ceny”!
„Rozprzedaż”, „Sale”, „70% taniej”, „Wyprzedaż”, „Wszystko za połowę ceny”!

REKLAMA

REKLAMA

Już od kilku tygodni panuje szał na wyprzedaże. Galerie handlowe pękają w szwach, a producenci zacierają ręce i liczą zyski.  Sezonowymi obniżkami cen kuszą sprzedawcy odzieży, sprzętu RTV i AGD, artykułów sportowych, biżuterii. Czasem rzeczywiście warto skorzystać i zaoszczędzić trochę pieniędzy? Zawsze należy pozostawić w domowym budżecie środki na stałe bieżące wydatki i rachunki.

Uważaj na zakupowy szał!

REKLAMA

Sezon zimowych wyprzedaży w pełni. Do wydawania pieniędzy zapraszają reklamy, szyldy i nadzwyczaj uprzejmi sprzedawcy. Niemal każdy przynajmniej raz w życiu z zadowoleniem wychodził ze sklepu niosąc w rękach torby wypełnione towarami kupionymi po obniżonych cenach. Czasami jednak okazuje się, że po paru dniach trzeba regulować raty kredytu, rachunki za mieszkanie, prąd i gaz. A w domowej kasie pusto. Wtedy możemy mieć kłopoty.

Niezwykle kuszące okazje - czy aby na pewno są dla Ciebie?

Choć poziom obniżek cen podczas wyprzedaży jest jeszcze daleki od standardów europejskich, nasi rodacy i tak chętnie masowo ruszają do sklepów na połów okazji. Ważne, żeby zachować przy tym umiar i dobrze przemyśleć planowane wydatki. Inaczej możemy zostać z pustym portfelem. Są trzy proste sposoby na to, aby nadmiernie się nie zadłużać.

Rada - porównaj oferty

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto u konkurencji sprawdzić ceny produktu, który chcemy kupić. Zdarza się bowiem, że niektóre sklepy tuż przed wyprzedażą windują ceny w górę. I potem oferują nam np. telewizor po obniżonej cenie niemal za te same pieniądze, które wydamy bez promocji w innym sklepie. Poza tym promocja promocji nie równa. Może się bowiem okazać, że konkurencja mimo takiej samej ceny wyjściowej bardziej dany towar przeceni.

Przeczytaj również: Codzienne zakupy z głową

Pomyśl, czego rzeczywiście potrzebujesz!

REKLAMA

Bywa, że chęć sprawienia sobie przyjemności zakupem kolejnej bluzki, czy nowego elektronicznego gadżetu przysłoni rzetelną ocenę naszych potrzeb. Potem okazuje się, że kupiliśmy coś bez konkretnej potrzeby, jedynie dlatego, że było tanio. Skorzystaliśmy z „okazji”, a potem bluzka, czy odtwarzacz mp4 zalegają w szufladzie i nie są używane.

Warto więc przed podejściem do kasy dobrze się zastanowić, czy dany zakup jest nam naprawdę potrzebny. To powinien być nawyk – zatrzymujemy się w sklepie i pytamy siebie: „Chwileczkę! Czy ja tego rzeczywiście potrzebuję i się bez tego nie obejdę?”

Policz, czy Cię na to stać

Można to zrobić bardzo łatwo, chociażby przy użyciu kartki i ołówka. Dzielimy kartkę na połowę i po jednej stronie wypisujemy nasze miesięczne dochody, a po drugiej wydatki. Jeśli suma dochodów będzie wyższa oznacza to, że możemy pozwolić sobie na zakupy. Warto obliczyć, ile dokładnie pieniędzy możemy przeznaczyć na zakupowe szaleństwo. Potem należy koniecznie pilnować, by nie przekroczyć tej sumy.

Zapoznaj się z serwisem Windykacja

Warto pamiętać, że problem braku gotówki na regulowanie bieżących rachunków może dotknąć każdego. Stąd już blisko do poważnych kłopotów. Wtedy sprawa długu może trafić do firmy windykacyjnej lub sądu i potem komornika. Niektórzy mogą wpaść nawet w pętlę zadłużenia.

Źródło: KRUK S.A.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA