| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Tanie mieszkanie > Który bank oferuje najlepszy kredyt „Rodzina na Swoim” na lipiec - sierpień 2011?

Który bank oferuje najlepszy kredyt „Rodzina na Swoim” na lipiec - sierpień 2011?

Na biurko prezydenta trafiła znowelizowana ustawa o kredytach z dopłatami. Zdaniem ekspertów jest już praktycznie przesądzone to, że do końca sierpnia 2011 roku wejdą w życie zmiany, które w efekcie bardzo ograniczą dostępność Rodziny na Swoim. Do którego banku udać się po finansowanie, zanim zaczną obowiązywać nowe zasady?

Jeśli kredytobiorcy przekroczą próg w LTV=80% i nie będzie naliczane ubezpieczenie pomostowe, różnica pomiędzy poszczególnymi ofertami jest bardzo niewielka. Do stawki dołączają również kolejne banki o podobnych parametrach - BGŻ z marżą 1,3% i Eurobank z marżą 1,09%. Pomimo bardzo niskiej marży francuski bank z czerwonym logo wymaga obligatoryjnie ubezpieczenia na życie przez cały okres kredytowania, co daje mu dopiero 5. miejsce w zestawieniu. Na szczęście nie jest ono drogie i może być ciężko ze znalezieniem czegoś tańszego na rynku ubezpieczeniowym.

Aby obliczenia były jak najbardziej przejrzyste, wyznacznikiem najkorzystniejszej oferty stał się koszt kredytu wraz z prowizjami i ubezpieczeniami, poniesiony na przestrzeni 8 lat dopłat. Marże obliczono, zakładając standardowy cross-selling w postaci karty kredytowej i konta. Potencjalnym kredytobiorcą jest trzyosobowa rodzina z dochodem 6.000 zł, nie posiadająca zobowiązań.

Różnica w całkowitym koszcie kredytu, gdy posiadamy większy wkład własny, w wymienionej czołówce zamyka się w kwocie 3.000 zł na 8 lat kredytu. Świadczy to o dużej konkurencji pomiędzy bankami. Do mocnego ograniczenia programu Rodzina na Swoim pozostało bardzo niewiele czasu. Możliwe, że na finiszu instytucje finansowe będą chciały zagarnąć dla siebie jak największą część portfela kredytowego. Wkrótce będzie już wiadomo, komu zostało jeszcze trochę siły, aby przyspieszyć na ostatniej prostej.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sedlak & Sedlak

Najstarsza polska firma doradztwa HR. To zobowiązuje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK