| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Tanie mieszkanie > W których dzielnicach Krakowa można znaleźć atrakcyjne mieszkania?

W których dzielnicach Krakowa można znaleźć atrakcyjne mieszkania?

W I kwartale 2011 roku metr kwadratowy mieszkania w Krakowie kosztował średnio 7,5 tys. zł. Czy to dużo, w porównaniu ze stolicą? Eksperci od nieruchomości uważają, że nie. Podkreślają oni, że ceny ofertowe w Krakowie spadły o 2,6 proc., w porównaniu z analogicznym okresem w 2010 roku.

Osoby, poszukujące tańszych lokalizacji, powinny zapoznać się z ofertą innych dzielnic: Bieżanowa (5,8 tys. zł/m2) i Nowej Huty (6 tys. zł/m2). Charakteryzująca się socrealistyczną architekturą Nowa Huta długo zajmowała ostatnie miejsca w rankingach najbardziej przyjemnych miejsc do życia. Dziś wraca do łask i zyskuje na popularności, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy uważają, że panuje tam niepowtarzalna atmosfera. Zaletą tej lokalizacji są również niskie ceny mieszkań i intensywny rozwój życia kulturalnego. Socjolodzy i antropolodzy z Wydziału Humanistycznego AGH zauważyli, że Nowa Huta zaczyna przeobrażać się z dzielnicy tradycyjnie robotniczej w miejsce modne wśród przedstawicieli wyższych klas społecznych. Badania tych przemian zostały przeprowadzone w ramach projektu „I love Nowa Huta”.

W ciągu ostatnich 15 lat w oczach Krakowian bardzo zyskał Ruczaj. - Na początku lat 90. uważało się, że na ostatnich blokach z wielkiej płyty kończyło się miasto – dalej już zaczynały się łąki i podmokłe tereny – wspomina Konrad Koniarz. – Dzisiaj świadczą o tym tylko nazwy ulic – Torfowa czy Szuwarowa.

W ostatniej dekadzie Ruczaj stał się prawdopodobnie największym placem budowy na terenie Krakowa – ilość mieszkańców wzrasta skokowo, podobnie jak liczba oddanych tutaj do użytkowania bloków. Co prawda mieszkańcy osiedla aktualnie cierpią z powodu utrudnień komunikacyjnych, ale już wkrótce zyskają linię tramwajową, budowaną z myślą o dojeździe do nowego Kampusu UJ i rozrastających się terenach mieszkaniowych. – Te inwestycje sprawiają, iż ciężar Krakowa powoli przenosi się na południowy zachód, a granica pomiędzy Krakowem a Skawiną coraz bardziej zaciera się – zauważa Konrad Koniarz. – Oczywiście w związku z tym zyskują też osiedla pomiędzy centrum a Ruczajem – os. Podwawelskie czy Zakrzówek.

Eksperci z serwisu otoDom.pl

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Najtańsze mieszkania w Krakowie można nabyć na Bieżanowie i w Nowej Hucie, do najdroższych dzielnic zaliczają się Śródmieście i Krowodrza.
Najtańsze mieszkania w Krakowie można nabyć na Bieżanowie i w Nowej Hucie, do najdroższych dzielnic zaliczają się Śródmieście i Krowodrza.

Podatki 2017 cz. 2 - PIT, CIT, ryczałt 2017 (książka)29.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »