| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Tanie mieszkanie > Ile mieszkań można kupić za pieniądze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Ile mieszkań można kupić za pieniądze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Do końca niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zgromadziła 37 milionów złotych. Tegoroczna akcja może przynieść przeszło 44 miliony złotych. Kwota zebrana w ciągu jednego dnia spokojnie wystarczy na zakup nawet kilkunastu bloków mieszkalnych w dużym mieście, łącznie ponad 200 mieszkań, lub wynajęcie dwupokojowego mieszkania w stolicy na ponad 2000 lat.

Orkiestra zagrała dla dzieci już po raz dziewiętnasty, ustanawiając kolejny rekord zebranej kwoty. Pod koniec niedzieli orkiestrowy licznik wskazywał przeszło 37 milionów. W 2010 roku w tym samym momencie znajdował się on na poziomie o 1 mln niższym. Według wstępnych szacunków, w bieżącym roku, po całkowitym podliczeniu, ma on szansę przekroczyć nawet 44 mln zł. Kwota ta pomoże wielu dzieciom ze schorzeniami układu moczowego, nerek czy nadciśnieniem tętniczym. O ogromie charytatywnego zrywu świadczy chociażby to, ile można by kupić na rynku nieruchomości za pieniądze, zebrane zaledwie w ciągu jednego dnia przez przeszło 100 tysięcy wolontariuszy.

W stolicy za 44 mln złotych można kupić 4738 m kw. i to przy założeniu braku negocjacji ceny sprzedaży. Przeciętna powierzchnia sprzedawanego na rynku wtórnym mieszkania wynosi około 50 m kw. Zebrana przez orkiestrę kwota wystarczyłaby na zakup 90 przeciętnych mieszkań w Warszawie, czyli kilku mniejszych bloków lub jednego kilkunastopiętrowego budynku z wielkiej płyty. Warto tu zauważyć, że finał trwa zaledwie jeden dzień!

Dowiedz się także: Czy warto nie płacić za mieszkanie w trakcie budowy?

Dwadzieścia mieszkań więcej bylibyśmy w stanie nabyć za 44 mln złotych w Krakowie. W Rzeszowie natomiast zamiast jednego, stołecznego wieżowca z wielkiej płyty można by było kupić aż dwa. Spośród badanych miast najniższą cenę ofertową zanotowano w Bydgoszczy. Za zakładaną kwotę można tam kupić ponad 200 przeciętnych mieszkań, czyli kilkanaście mniejszych bloków.

Polecamy serwis: Kredyty

Na rynku pierwotnym zakupy za 44 mln zł także byłyby pokaźne. Na przykład w stolicy, na Woli, w inwestycji Kaskada, należącej do giełdowej spółki GANT, można kupić przeszło 100 mieszkań. Natomiast Spółka Bouygues Immobilier Polska osobie, posiadającej 44 mln zł, byłaby w stanie sprzedać cały drugi etap inwestycji Villa Parc na Ochocie. Z kolei we Wrocławiu można nabyć przeszło 115 mieszkań w inwestycji Innova, w dzielnicy Krzyki. Problem w tym, że obecnie w sprzedaży znajduje się tylko 70 lokali w pierwszym z siedmiu etapów… Warto ponadto zauważyć, że przy zakupie mieszkania w pakietach realne są znaczne obniżki cen. - Przeciętnie na rynku można osiągnąć obniżkę rzędu 10%, kupując pakiet 20 mieszkań. Wynik ten może jednak znacznie różnić się, w zależności od polityki sprzedażowej konkretnego dewelopera – tłumaczy Piotr Tajer, doradca Home Broker z Warszawy.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Perfecta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK