| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Tanie mieszkanie > Jak skorzystać z programu „Rodzina na Swoim”, żeby dostać więcej?

Jak skorzystać z programu „Rodzina na Swoim”, żeby dostać więcej?

Dead-line na składanie wniosków o udział w programie „Rodzina na Swoim” zbliża się nieubłaganie i coraz więcej młodych rodzin odlicza dni, które pozostały im na zaciągnięcie kredytu. Niektórzy zostali już skreśleni z listy, np. Warszawiacy, którzy nie wyrobili się ze z zawarciem związku małżeńskiego. W warszawskim USC nie ma już wolnych terminów na śluby w tym roku.

Jeszcze bardziej dotkliwe mogą okazać się jednak obniżki maksymalnych cen mieszkań, kwalifikowanych do programu. Jeśli zmiany okażą się tak drastyczne, jak chce Ministerstwo Finansów i nastąpi spadek o blisko 30 proc., znalezienie mieszkania z ceną akceptowaną przez Program RnS może graniczyć z cudem. Chyba, że przeważą racje Ministra Infrastruktury. Wówczas ceny obniżą się o 14 proc., co jeszcze nie będzie dramatem, ale również może skomplikować sytuację.


Źródło: BGK

Polecamy serwis: Kredyty

Jeśli związek miałby opierać się głównie na kredycie, może jednak warto poczekać na zmiany, bo mają one wyjść naprzeciw singlom. Wtedy będzie można wziąć na kredyt z dopłatami dwa małe mieszkanka obok siebie i zaplanować ich połączenie w przyszłości. Dopłata ma obowiązywać do 30 m. Koniec końców rząd będzie wtedy dopłacał do 60 m. kw., a nie jak małżeństwom czy osobom samotnie wychowującym dzieci – do 50 m. kw. (Obecnie maksymalna wielkość mieszkania to 75 m. kw.) Nie można jednak zwlekać z kredytem w nieskończoność, bo według nowych założeń dofinansowania będą przyznawane osobom, które mają najwyżej 35 lat.

Źródło: Halina Kochalska, Open Finance

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rödl & Partner

Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe, audyt, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »