| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Porady internautów > Czy wiesz jak kupować na raty za pomocą karty kredytowej?

Czy wiesz jak kupować na raty za pomocą karty kredytowej?

Niektóre banki oferują możliwość płacenia na raty za zakupy za pomocą karty kredytowej. Polecam ten sposób płacenia, ponieważ jest bardziej opłacalny niż branie kredytu gotówkowego, nawet po uwzględnieniu prowizji.

Tańszym rozwiązaniem niż wzięcie kredytu gotówkowego jest płatność na raty za pomocą karty kredytowej. Taką mozliwośc oferuje obecnie 13 banków. Najniższe oprocentowanie wynosi 11,9% - w BZ WBK i BGŻ. W Polbanku i Getin Banku odsetki w ogóle nie są naliczane, a jedyny koszt ponosimy z tytułu prowizji -  w Polbanku 5% kwoty, w Getin Banku tyle procent, na ile rat rozkładamy płatność. Jeśli chcemy zadłużenie rozłożyć na 6 rat, to prowizja wyniesie tylko 6%.

Polecam ten rodzaj kredytu, niezależnie od tego, z której oferty skorzystasz, w przypadku rozłożenia płatności np. na 6 rat, koszt rat na kacie kredytowej będzie niższy niż w przypadku przeciętnego kredytu gotówkowego. Jeśli założymy, że oprocentowanie takiego kredytu wynosi 15%, a prowizja 3%, to koszt kredytu na kwotę 3000 zł wyniesie 223 zł. W przypadku kredytu na karcie koszt wyniesie od 110 zł w BZ WBK do 203 zł w Lukas Banku.

Dużą zaletą tego typu płatności są minimalne formalności. Nie są wymagane żadne dokumenty i w większości banków nie jest sprawdzana  zdolność kredytowa, ponieważ korzystamy z przyznanego już wcześniej limitu na karcie. Wystarczy jedynie zgłosić telefonicznie chęć rozłożenia na raty wskazanych operacji.

Ograniczeniem jest kwota jaka można rozłożyć na raty. Zwykle są to sumy opiewające na kilkaset złotych, np. w Deutsche Banku minimalna kwota wynosi 300 zł, a w Banku BPH – 600 zł. W  Banku BPH ta ostatnia nie może przekroczyć 70% limitu karty, a w mBanku – 75%.

Banki z oferujące taką możliwość: Bank Zachodni WBK, mBank, Deutsche Bank PBC, BGŻ, Multi Bank, Toyota Bank, Polbank, Bank BPH, Citi Handlowy, Bank Millennium, Getin Bank, AIG Bank Polska, Lukas Bank.

Osobiście polecam wybrac oferty BZ WBK lub mBanku, gdzie koszty kredytu wraz z prowizja nie przekraczają 150 zł.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »