| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Porady internautów > Młody rolnik a prowadzenie działalności

Młody rolnik a prowadzenie działalności

Ułatwianie startu młodym rolnikom jest działaniem w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jego celem jest kreowanie zmian w sektorze rolnym przez ułatwienie przejmowania lub zakładania gospodarstw rolnych przez młode osoby.

Działania jest skierowane do osób fizycznych, które po raz pierwszy podejmują się samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego. O środki może występować podmiot, który:  nie prowadził działalności rolniczej i nie posiadał nieruchomości rolnej o powierzchni co najmniej 1 ha użytków rolnych lub prowadzi działalność rolniczą, w szczególności posiada nieruchomość rolną o powierzchni co najmniej 1 ha użytków rolnych: a) w drodze spadku, lub b) w drodze spadku lub darowizny otrzymanych w trakcie pobierania nauki albo przed uzyskaniem pełnoletniości lub c) w sposób nie wymieniony wyżej, wyłącznie w ramach pierwszego naboru wniosków (tj. naboru z roku 2007.

Przyznawane w ramach programu środki to jednorazowa premia w wysokości 50 tys. złotych. Wartość owej premii nie jest jednakże sztywna i nie może przewyższać kwoty 55 tys. EUR.

Istotnym jest to, iż uzyskane środki podlegać będą zwrotowi w całości lub części, w sytuacji, gdy młody rolnik nie wypełni zobowiązań odnoszących się w szczególności do prowadzenia gospodarstwa, obowiązku ubezpieczenia się w KRUS-ie przez wskazany okres oraz realizacji założeń biznesplanu.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Gekko Taxens

Jesteśmy zespołem konsultantów biznesowych, czołowych ekspertów w swoich dziedzinach. Specjalizujemy się w kompleksowym doradztwie podatkowym, prawnym oraz consultingu operacyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK