| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Oszczędzanie > Jak oszczędzać pieniądze? – zasady efektywnego oszczędzania

Jak oszczędzać pieniądze? – zasady efektywnego oszczędzania

Masz problemy z oszczędzaniem? Odkładasz pieniądze na rachunku oszczędnościowym, ale wciąż nie widzisz efektów? Zacznij od sprecyzowania jasnego celu i stosuj się do wskazówek eksperta.

Ostatnim elementem, który pomoże nam zrealizować cel, jest wybór odpowiedniego produktu oszczędnościowego. Z zasady przy krótkim terminie należy wybierać produkty bezpieczne, czyli lokaty lub konta oszczędnościowe. Jeśli jednak oszczędzanie będzie trwało kilka czy nawet kilkanaście lat, warto skorzystać ze specjalnych produktów, służących właśnie do długoterminowego oszczędzania. Przygotowały je Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych i firmy ubezpieczeniowe z myślą o osobach, które regularnie (co miesiąc, pół roku lub raz na rok) chcą odkładać pewną kwotę. W długim terminie produkty te przynoszą wyższe zyski.

Poza tym w umowie zobowiązujemy się, że przez określony czas będziemy wpłacać regularnie daną kwotę. Takie zobowiązanie z pewnością zwiększy szansę na to, że wytrwamy w postanowieniu, co nie jest łatwe, jeśli oszczędzanie trwa kilka lat. Aby dobrać dla siebie najlepsze rozwiązanie oszczędnościowe, warto też wybrać się do doradcy finansowego. Bezpłatnie pomoże on nam wyliczyć, jaką kwotę powinniśmy odkładać na określony cel. Sprawdzi też oferty i promocje produktów oszczędnościowych oraz dobierze dla nas odpowiednie rozwiązanie. Czasem bowiem warto posłuchać specjalisty, który zna się na oszczędzaniu lepiej od nas.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mirosław Siwiński

Radca Prawny nr wpisu WA-9949 Doradca Podatkowy nr wpisu 09923

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »