| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Oszczędzanie > Które firmy mogą bezpłatnie zmienić sprzedawcę energii?

Które firmy mogą bezpłatnie zmienić sprzedawcę energii?

Światowy kryzys zmusił przedsiębiorców do większych oszczędności. Jak pozyskać datkowe pieniądze bez konieczności rezygnacji z zakupów? Eksperci radzą zmienić dostawcę prądu. Sprawdź, czy Twoja firma może zrobić to bezpłatnie.

O korzyściach, płynących ze zmiany dotychczasowego sprzedawcy prądu, przekonuje również rosnąca w ostatnich latach liczba klientów biznesowych, którzy zdecydowali się na ten krok. Dane Urzędu Regulacji Energetyki wskazują na to, iż tylko w pierwszym półroczu 2010 r. sprzedawcę zmieniło blisko pół tysiąca przedsiębiorców, zaliczanych do grup taryfowych: A, B i C.

Zmień dostawcę energii! Możesz zaoszczędzić nawet do 30%! Sprawdź teraz!

Możliwość zmiany sprzedawcy prądu istnieje w naszym kraju od połowy 2007 roku. W przypadku większości przedsiębiorców nie wiąże się z żadnymi kosztami, bowiem sama procedura zmiany jest bezpłatna. Niemniej jednak, w przypadku dużych zakładów produkcyjnych, rozliczanych w grupach taryfowych A i B, a więc takich firm, które zużywają znaczne ilości energii, zmiana sprzedawcy wymaga dostosowania układów pomiarowych do nowych parametrów. Jednorazowy koszt wymiany licznika niestety pokrywa sam klient.

Na szczęście nie dotyczy to średnich zakładów produkcyjnych i firm usługowych, rozliczanych w grupie taryfowej C. W tym przypadku dostosowanie liczników odbywa się na koszt firmy dystrybucyjnej. Z kolei wymiana układów pomiarowych w ogóle nie jest wymagana od małych firm usługowych!

Trzeba jednak powiedzieć, iż bez względu na to, czy przedsiębiorstwo zostanie zmuszone do poniesienia kosztu wymiany licznika czy też nie, zmiana sprzedawcy prądu naprawdę może się opłacić.

Specjaliści z TotalMoney.pl dowodzą, iż dzięki niej duże przedsiębiorstwa już po dwunastu miesiącach mogą zaoszczędzić co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Korzyści będą zauważalne nawet w przypadku małej firmy, która na nowym sprzedawcy energii zaoszczędzi w skali roku średnio kilkaset złotych, a więc kwotę odpowiadającą przynajmniej jednemu rachunkowi za prąd u dotychczasowego dostawcy.

Wobec powyższego nawet najbardziej sceptyczni i ostrożni przedsiębiorcy muszą przyznać, iż propozycja zmiany sprzedawcy prądu rzeczywiście zasługuje na poważne rozważenie.

Eksperci TotalMoney.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Zentel

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK