| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Banki nie doceniają lojalnych klientów

Banki nie doceniają lojalnych klientów

Regularne wpływy wynagrodzenia na konto mają dla banku dużą wartość. Niestety większość klientów nic z tego nie ma.

Na większość bankowych rachunków co miesiąc wpływa pensja. Bankowcy lubią takie regularne wpływy, bo to dla nich tanie źródło kapitału. Pieniądze trafiają na bardzo nisko oprocentowane konta i przez jakiś czas leżą tam bezczynnie. W tym czasie banki mogą te pieniądze puszczać w obieg, np. kreując kolejne pożyczki. Jak podawaliśmy w jednym z wcześniejszych raportów z tytułu wynagrodzeń na rachunki w polskich bankach wpływa ponad 35 mld zł, a więc niebagatelna kwota. Niestety w większości przypadków, klienci którzy zapewniają bankowi środki nie są za to wynagradzani. Jeśli jednak dobrze rozejrzymy się po rynku, to znajdziemy banki, które są jednak w stanie docenić klienta za regularne zasilanie konta. Warto wykorzystać to, co są w stanie zaoferować.

Generalnie wpływy na konto są jednym z czynników uwzględnianych przez banki przy udzielaniu kredytów. Jeśli co miesiąc zasilamy rachunek możemy liczyć na to, że analityk kredytowy spojrzy na nas łaskawszym okiem. Uproszczoną procedurę przy zaciąganiu pożyczek obiecują m.in. Alior Bank, BGŻ, Millennium, czy PKO BP. Czasami można też liczyć na niższe oprocentowanie kredytu.

W Alior Banku będzie to preferencyjne oprocentowanie kart kredytowych czy pożyczek. W Citibanku dla klientów przelewających wynagrodzenie jest pożyczka z oprocentowaniem obniżonym o 1 punkt procentowy. W Deutsche Banku oprocentowanie kredytu w rachunku będzie zależało od wysokości wpływów na to konto. W Millennium klienci starający się kredyt odnawialny będą zaś zwolnieni z opłaty przygotowawczej, czyli zaoszczędzą co najmniej 50 zł. W MultiBanku również można liczyć na niższe oprocentowanie kredytów. Solidny klient będzie miał obniżone oprocentowanie pożyczki gotówkowej o 1 punkt procentowy, a kredytu samochodowego o 0,5 punktu. W Banku Pocztowym można zaś liczyć na niższą prowizję przy udzieleniu kredytu gotówkowego. Na korzystniejsze warunki mogą też liczyć aktywni klienci Volkswagen Bank direct.

Poważne korzyści zaczynają się jednak, jeśli jesteśmy zainteresowani kredytem hipotecznym. Banki premiują klientów przelewających wynagrodzenia na konto oferując im tańsze kredyty. Na przykład Deutsche Bank może zaoferować niższą marżę przy kredycie na mieszkanie. Standardowo obniżka sięga 0,5 punktu procentowego. Podobnie jest w MultiBanku, gdzie dla klientów zasilających regularnie konto marża przy kredycie hipotecznym może być nawet o połowę niższa.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Zawadzka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK