REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dług u windykatora nie zawsze oznacza kłopoty

REKLAMA

REKLAMA

Coraz więcej Polaków ma trudności ze spłatą zobowiązań finansowych. Nie chodzi już tylko o kredyty konsumpcyjne czy zadłużenie na kartach kredytowych, ale o zaległości w postaci niezapłaconych rachunków za energię elektryczną, mieszkanie, gaz czy telefon.

REKLAMA

Zaległości w płaceniu rachunków dotyczą zazwyczaj osób, których spotkały różnego rodzaju przypadki losowe. Najczęściej jest to utrata pracy, obniżenie wynagrodzenia, przejściowe kłopoty, jak również przeliczenie się z własnymi możliwościami finansowymi. Czasem opóźnieniu w płatności winne jest zagubienie faktur, dłuższy wyjazd za granicę lub przeprowadzka. Problem pojawia się, gdy firma nie dociekając przyczyny nie spłacania zadłużenia, powierza odzyskanie należności firmie windykacyjnej. Czy jednak rzeczywiście jest to problem?

REKLAMA

Przejęcie długu przez firmę windykacyjną, wbrew krążącym opiniom, nie oznacza zmiany na gorsze. Kontakt z nowym wierzycielem może być sposobem na rozwiązanie problemu zaległego zadłużenia, ponieważ podstawową działalnością firm windykacyjnych jest negocjacja spłaty zaległości. Firma przejmuje nasz dług ze świadomością, że mamy trudność z jego spłatą, jest więc nastawiona na poszukiwanie rozwiązań na tyle dogodnych dla nas, aby z czasem należności zostały uregulowane.

Dla „statystycznego Kowalskiego” oznacza to indywidualne rozpatrzenie sytuacji w jakiej się znalazł i elastyczne podejście do terminu uregulowania długu. Firma KRUK S.A. na przykład umożliwia rozłożenie spłaty zadłużenia na raty dostosowane do sytuacji materialnej dłużnika, a terminy wpłat dopasowuje do kalendarza jego comiesięcznych wpływów i wydatków. W konsekwencji porozumienia z windykatorem, wartość zadłużenia regularnie maleje, a „Kowalski” może na bieżąco regulować comiesięczne zobowiązania.

REKLAMA

Dodatkowym argumentem przemawiającym za nawiązaniem współpracy z firmą windykacyjną jest fakt, że nie pobiera ona od dłużników żadnych dodatkowych opłat za windykację. Dodatkowe koszty może doliczyć jedynie wierzyciel pierwotny, czyli na przykład bank, operator telefonii, telewizji cyfrowej lub kablowej, zgodnie z umowami kredytowymi i tabelami opłat, które akceptował klient podczas podpisywania umowy.

Kontakt ze strony firmy windykacyjnej nie jest więc problemem, ale szansą na rozwiązanie problemu naszego zadłużenia. Szansą na pozbycie się kłopotu i normalne funkcjonowanie na rynku. Unikanie kontaktu z windykatorem po prostu się nie opłaca. Zawarcie porozumienia to najlepszy sposób na polubowne rozwiązanie problemu zaległości. Zwłaszcza, gdy największa polska firma windykacyjna zgadza się na warunki spłaty proponowane przez klienta.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: Kruk SA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA