| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Przezorny zawsze ubezpieczony - także na wakacjach

Przezorny zawsze ubezpieczony - także na wakacjach

Ubezpieczenia wakacyjne można kupić za pośrednictwem bankowości internetowej. Tak sprzedawane są nie tylko proste polisy turystyczne, ale też komunikacyjne czy nawet ubezpieczenia mieszkań – ustalił Powszechny Dom Kredytowy. Pozwala to oszczędzić czas w przedwakacyjnym zabieganiu. Ale uwaga! Niektóre polisy będą działać dopiero po kilku dniach od ich zakupu.

Jaką polisę kupić w banku

Przed wakacyjnym wyjazdem za granicę warto rozważyć zakup kilku typów polis. Podstawową, której brak może się okazać najbardziej kosztowny, jest ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą (często łączone w jednym pakiecie z ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków).

Ten produkt jest wręcz stworzony do kanałów samoobsługowych, gdzie kupujący wypełnia wniosek sam, bez pomocy agenta. Formularz online, jaki trzeba wypełnić przed zawarciem takiej umowy, jest stosunkowo krótki, zaś zawarte w nim pytania – proste.

Osoba kupująca ubezpieczenie musi określić kwotę ochrony, region, do którego się wybiera oraz długość pobytu za granicą. Cenę mogą dodatkowo różnicować indywidualnie zwyżki. Na przykład są nimi obciążane osoby przewlekle chore lub wyjeżdżające za granicę, by tam uprawiać sporty podwyższonego ryzyka.

Wakacje, zwłaszcza spędzane w egzotycznym kraju, to dobry pretekst, by pomyśleć o poszerzeniu pakietu posiadanych ubezpieczeń komunikacyjnych. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i trzeba je posiadać przez cały rok. Polisa AC to na tyle drogi produkt, że decyzję o jej zakupie trzeba dobrze przemyśleć – i wyjazd na wakacje nie powinien tu być decydującym argumentem.

Przed wyjazdem z kraju zdecydowanie warto zaopatrzyć się w komunikacyjne assistance. Dzięki niemu gdy auto zepsuje się lub ulegnie wypadkowi, poszkodowany będzie mógł się skontaktować z mówiącym po polsku pracownikiem centrum alarmowego i poprosić o zorganizowanie pomocy.

Zakup samego assistance również nie wymaga wypełniania bardzo skomplikowanych formularzy. Bardziej trzeba się napracować przy zakupie OC lub AC: wtedy kupujący musi odpowiedzieć na znacznie więcej pytań: dotyczących pojazdu, kierowcy i przebiegu posiadanych wcześniej ubezpieczeń komunikacyjnych.

Użyteczne dodatki do kart płatniczych

Warto rozważyć też zakup mniej oczywistych produktów, których posiadanie może zapewnić spokojny sen podczas wakacji. Jeśli dom lub mieszkanie przez dłuższy czas będzie stać bez opieki, rośnie szansa, że zainteresują się nim złodzieje – warto je więc ubezpieczyć przed kradzieżą.

Dobrze jest się też zainteresować polisami dokładanymi przez bank do kart płatniczych. Zwykle ich wartość jest niewielka, jednak można tam też znaleźć produkty, które mogą się przydać w czasie podróży, takie jak ochrona na wypadek opóźnienia samolotu czy zagubienia bagażu przez podróżnika – pod warunkiem, że podróż była opłacona kartą.

Częścią takich ubezpieczeń posiadacze kart są uszczęśliwiani na siłę, inne można włączyć lub wyłączyć w zależności od potrzeb. Klienci niektórych banków mogą to zrobić za pośrednictwem systemu bankowości internetowej, po zalogowaniu się na swoje konto.

Piotr Ceregra, Powszechny Dom Kredytowy

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK