| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Start-up i pierwsze konto bankowe dla firmy

Start-up i pierwsze konto bankowe dla firmy

Zanim dowiemy się czegoś więcej o koncie bankowym dla firmy, powinniśmy przemyśleć to, do czego rachunek będzie wykorzystywany. Eksperci finansowi przyjrzeli się kontom bankowym dla początkujących przedsiębiorców. Oferta kont bankowych dla start-upów jest bogata.

Z pewnością każda osoba, zakładająca działalność gospodarczą, dokonuje wyboru banku według innego „klucza”: zakłada rachunek firmowy w instytucji, prowadzącej jej konto osobiste, korzysta z podpowiedzi znajomych, mających własne firmy, czy wreszcie idzie tam, skąd przysłano jej ofertę pocztą. Decyzję o wyborze rachunku podejmuje ten, kto ma już REGON i wpis do ewidencji podmiotów gospodarczych.

Poszukajmy najtańszego konta dla tzw. start-upu, czyli przedsiębiorcy, który dopiero rozpoczyna działalność i nie chce niepotrzebnie mnożyć kosztów (co zresztą jest cnotą w całym okresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej).

Założenia, na podstawie których analitycy finansowi dokonali wyboru, były następujące: klient to przedsiębiorca, który właśnie rozpoczyna działalność, wysokość salda na jego rachunku wynosi 5 000 zł. Korzystając z bankowości internetowej, wykonuje miesięcznie 3 przelewy do ZUS, 2 do Urzędu Skarbowego i 10 przelewów zewnętrznych. Nasz klient korzysta też z bankomatów – zarówno tych, należących do sieci „swojego” banku (2 wypłaty miesięcznie po 1 000 zł każda), jak i urządzeń „obcych” (4 wypłaty miesięcznie w łącznej wysokości 1 000 zł). Zobaczmy, która z ofert bankowych będzie dla niego najkorzystniejsza!

Sprawdź oferty kredytów gotówkowych i wybierz najlepszy!

Które banki kuszą tanimi ofertami?

Nie powinno chyba nikogo dziwić, że na pierwszym miejscu ex eaquo znalazły się banki, kojarzone z obsługą małych i średnich firm: Meritum Bank i Idea Bank.

Nasz przedsiębiorca, decydując się na Meritum Bank, mógłby skorzystać z Pakietu Meritum Bez Granic, który zawiera m.in. rachunek bieżący w PLN, rachunki pomocnicze (ich liczba może być dowolna) w złotych lub w walutach wymienialnych, karty debetowe do rachunku, system bankowości elektronicznej czy bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski.

Korzystanie z tego pakietu jest bezpłatne pod warunkiem, że nasz przedsiębiorca dokona w ciągu miesiąca transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 200 zł. W przeciwnym razie miesięczna opłata za kartę płatniczą wyniesie 2 zł. Warunek ten nie jest jednak trudny do spełnienia – przy obecnych cenach paliwa koszt jednego tankowania „do pełna” przekracza zaproponowaną kwotę.

Idea Bank z kolei proponuje „młodym” przedsiębiorcom konto Firma to ja. Korzystanie z niego jest absolutnie bezpłatne. Dodatkowo do końca stycznia, w ramach rachunku można było założyć 3-miesięczną lokatę, oprocentowaną w wysokości aż 12% w skali roku!

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Koronczok

Sprzedaż Internetowa24

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »