| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Najlepsze konta bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej

Najlepsze konta bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej

O kontach bankowych z obsługą transakcji online można powiedzieć wiele. Jakie zmiany nastąpiły w tabelach opłat i prowizji kont bankowych? Które konto bankowe zajęło pierwsze miejsce w rankingu kont osobistych?

Prawie każdy z banków (Bank Millennium, Getin Bank, Kredyt Bank, Meritum Bank, Alior Bank), których konta bankowe znalazły się na drugim miejscu, oferuje w pełni darmowe rachunki. Wyjątkiem jest Alior Bank, który pobiera 5 zł miesięcznie za obsługę karty debetowej. Wszystkie konta, które zajęły drugie miejsce, oferują co najmniej jeden dodatek, a wspomniany wcześniej Alior – aż 3.

Z ciekawostek, warto zwrócić uwagę na fakt, że otwierając „Meritum Konto Zarabiające” będziemy mogli założyć Lokatę Powitalną z oprocentowaniem 8,5% w skali roku na 3 miesiące. Niestety propozycja Meritum Bank jest „jednorazowa” i dostępna tylko do 30 września 2011. Oznacza to, że zakładając to konto osobiste, będziemy mieli możliwość założenia tylko jednej Lokaty Powitalnej i to bez możliwości odnowienia jej na tak atrakcyjnych zasadach, jak obecnie. Z tego powodu nie przyznaliśmy punktu za możliwość założenia Lokaty Powitalnej, a dodatek ten potraktowaliśmy jako „wabik”, umożliwiający atrakcyjną komunikację marketingową. Podobnie postąpiliśmy w przypadku zbliżonych sytuacji przy innych kontach, ujętych w rankingu.

Trzecie miejsce ex aequo zajęło 6 kont uzyskujących po 5 punktów. Są to: Konto internetowe Citikonto Direct (Citi Handlowy), dbNET (Deutsche Bank PBC SA), Konto Idealne (Idea Bank) oraz Konto Direct ING Banku Śląskiego. Są to bardzo dobre produkty o wysokim standardzie, darmowe z możliwością otworzenia dobrze oprocentowanych kont oszczędnościowych, jednak już bez dodatków. Dwa kolejne rachunki, które znalazły się na trzecim miejscu, należące do banków BPH oraz BNP Paribas nie są niestety w pełni darmowe, ale otrzymały pełen punkt dzięki pakietom ubezpieczeń assistance oraz usług concierge.

Doszło także do kilku zmian w ofercie, które nie miały większego wpływu na ranking, ale warto je odnotować. Alior Bank, ING Bank Śląski, BNP Paribas Bank oraz Toyota Bank podniosły w międzyczasie oprocentowanie swoich kont oszczędnościowych. Dodatkowo Mistrzowskie Konto Osobiste Polbanku jest teraz oprocentowane na 6% przy saldzie większym niż 500 zł. Kiedy robiliśmy poprzedni ranking, było to tylko 3%. Zmiana jest więc godna pochwalenia. Poprawiło się także konto Multibanku – MultiKonto ja Active. W przypadku tego konta bankowego zniesiono opłatę w wysokości 5 zł za wypłaty z bankomatu obcego oraz podniesiono oprocentowanie konta oszczędnościowego. Widać, że coraz mniej banków decyduje się na pobieranie opłaty za wypłatę gotówki z „obcych” bankomatów.

Trochę szkoda, że przez prawie pół roku nic nie zmieniło się, jeśli chodzi o ofertę Banku Pekao SA, zaś nowe konta PKO BP, mimo ciekawego marketingu, nie zajmują medalowych pozycji.

Pobierz pełną wersję Rankingu kont z dostępem do Internetu w formacie pdf tutaj.

Celem naszego rankingu było przygotowanie porównania kont bankowych dla klientów indywidualnych w oparciu o spójne i powszechne założenia. Nasze zestawienie powinno ułatwić podjęcie decyzji o pierwszego rachunku osobistego lub też o przeniesieniu ROR-u z jednego banku do drugiego. Wierzymy, że taką rolę będzie spełniać ranking, a nasi czytelnicy dzięki jego pomocy nie będą mieli problemu z kontem bankowym i wyborem odpowiedniej dla siebie oferty.

Eksperci TotalMoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Meritus

Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. jest kontynuatorem działalności firmy Meritus 2 Spółka Jawna, działającej od 1990 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK