| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Najlepsze konta bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej

Najlepsze konta bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej

O kontach bankowych z obsługą transakcji online można powiedzieć wiele. Jakie zmiany nastąpiły w tabelach opłat i prowizji kont bankowych? Które konto bankowe zajęło pierwsze miejsce w rankingu kont osobistych?

Taką samą wartość punktową (0,5 pkt.) przyznawaliśmy za takie bonusy do konta bankowego, jak: cashback, ubezpieczenie, atrakcyjne oprocentowanie konta osobistego, bezpłatni fachowcy itp. Braliśmy pod uwagę dodatki, zarówno przynoszące zysk, jak i inne korzyści.

Tutaj także nie zmieniliśmy zasad i braliśmy pod uwagę tylko te dodatki, które są elementem stałym i dostaniemy je niezależnie od tego, kiedy otworzymy konto bankowe. Dodatkowa gotówka do ręki za otworzenie rachunku czy nakłonienie do tego naszych znajomych, nie była brana pod uwagę. Podobnie jak przyznawane na powitanie, podwyższone oprocentowanie na koncie przez kilka pierwszych miesięcy.

Założenia i sposób przyznawania punktów pozostały takie same, jak przy pierwszej odsłonie naszego rankingu kont bankowych z dostępem przez Internet. Dzięki temu łatwiej jest dostrzec zmiany, w porównaniu do poprzedniego rankingu i zobaczyć jakie były przyczyny przetasowań.

Z zestawienia usunęliśmy HSBC Bank, który wycofał się z oferowania produktów dla klientów indywidualnych w Polsce. Trochę szkoda, że jeden z największych, światowych graczy na rynku finansów nie podjął walki ze swoimi mniejszymi konkurentami.

Podobnie jak w kwietniowym rankingu kont bankowych z dostępem przez Internet, zwycięzcą został eurobank. Konto online tego banku jako jedyne zdobyło 6 punktów w naszym rankingu.
Prowadzenie i korzystanie z konta bankowego, przy przyjętych dla potrzeb rankingu założeniach, jest darmowe i w tej kategorii konto online zdobyło 4 punkty. Pozostałe dwa punkty zostały przyznane za atrakcyjne dodatki (oprocentowanie konta oraz zwrot części wydatków, dokonanych za pomocą karty) oraz za konto oszczędnościowe z niezłym oprocentowaniem.

Recepta na najlepsze konto bankowe z dostępem do Internetu jest więc prosta: powinno być za darmo, z atrakcyjnie oprocentowanym, bezpłatnym kontem oszczędnościowym i z 1-2 dodatkami niestandardowymi.

Poprzednio na drugim miejscu znalazły się ex aequo trzy konta, które zdobyły po 5,5 pkt. Tym razem na drugim miejscu mamy aż 5 kont. Na podium wskoczyły: nowa oferta konta „Ekstrakonta Plus” Kredyt Banku oraz odświeżony rachunek Meritum Banku – „Meritum Konto Zarabiające”. Warto zaznaczyć, że w obu przypadkach zmiana miejsc w rankingu była znacząca. Poprzednio oferta Kredyt Banku uplasowała się na samym dole zestawienia – na przedostatnim 27. miejscu, zaś Meritum Banku na 16. pozycji. W przypadku Meritum Konta Zarabiającego zmiany były istotne; zniesiono opłatę za wypłaty gotówki z bankomatów, nienależących do banku oraz dodano mechanizm – zwrotu 4% wydatków, dokonywanych na stacjach paliw.

Sprawdź, które konto osobiste jest najlepsze dla Ciebie!

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK