| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Na którym koncie osobistym zarobisz najwięcej? - porada

Na którym koncie osobistym zarobisz najwięcej? - porada

Dostęp do usług internetowych dla posiadaczy rachunku bankowego stał się już standardem. Eksperci zauważyli, że coraz częściej instytucje finansowe dopłacają klientom do posiadanego konta, aby przyciągnąć nowych użytkowników. W którym banku można zarobić najwięcej?

W warunkach programu premiowego BOŚ Banku odnajdziemy siedem czynności, za które bank zobowiązał się nam zapłacić. Dzięki takiej konstrukcji możemy zarobić miesięcznie 60 zł. Nagradzane są: transakcje bezgotówkowe, dokonane kartą debetową do kont (w kwotach min. 100 zł); wypłata gotówki z bankomatu BOŚ Banku za pomocą karty, wydanej nam przez inny bank (premia maksymalnie 15 zł w miesiącu); za zrealizowanie polecenia zapłaty dostaniemy 3 zł (również maksymalnie do 15 zł w miesiącu); za zrealizowanie przelewu (premia 1 zł). Przewagę propozycji BOŚ Banku nad ofertą Getin Banku stanowi większa ilość rodzajów aktywności, za które dostaniemy pieniądze. Słabszą stroną konta BOŚ Banku jest wysoka opłata za prowadzenie konta (10 zł miesięcznie).

Najwięcej banków postawiło na inne rozwiązanie, jakim jest zwrot kilku procent transakcji bezgotówkowych. Bank BZ WBK zwraca 1% wydatków, dokonanych za pomocą karty debetowej VISA Wydajesz & Zarabiasz, dodawanej do Konta Wydajesz & Zarabiasz. Jeśli otworzymy konto online w eurobanku, dostaniemy zwrot 0,5% od transakcji bezgotówkowych kartą oraz płatności internetowych w ramach programu premiowego kupujesz – zyskujesz. Bank Millennium zwraca nam 3% wydatków na zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i na stacjach paliw w całej Polsce, dokonanych kartą płatniczą, otrzymaną wraz z otworzeniem Dobrego Konta (maksymalnie do 50 zł miesięcznie). A od kilku dni możemy liczyć na zwrot 4% kwoty, wydanej za pomocą karty na stacjach paliw, jeśli posiadamy Konto Zarabiające w Meritum Banku (maksymalnie do 30 zł miesięcznie).

Chcąc „zarabiać” na koncie osobistym, należy liczyć się z koniecznością dokonywania przelewów wynagrodzenia na konto, objęte programem premiowym. Często, aby móc cieszyć się z dodatków do konta bankowego bądź też darmowych opcji, jak np. brak opłaty za bankomaty, nasze zewnętrzne wpływy (np. wynagrodzenie) muszą przekroczyć pewne minimum.

Miesięczne zasilenie konta kwotą min. 1000 zł gwarantuje zysk w przypadku Dobrego Konta Banku Millenium i Konta Wydajesz & Zarabiasz BZ WBK.

Przy przyjętych założeniach na największy zwrot z tytułu programu premiowego możemy liczyć w przypadku Konta z Podwyżką w Banku BGŻ. Po odliczeniu kosztu korzystania z konta dostaniemy 19,62 zł miesięcznie. Niewątpliwą zaletą zwycięzcy rankingu jest też fakt, że by otrzymać premię, nie trzeba aktywnie korzystać z konta. Wystarczy, że nasza miesięczna wypłata zostanie „przelana” na Konto z Podwyżką w banku BGŻ.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Miśkiewicz

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK