| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Czy warto skorzystać z promocji w banku?

Czy warto skorzystać z promocji w banku?

Banki nęcą nowych klientów cennymi upominkami – można dostać aparat cyfrowy, laptopa, a nawet samochód. Eksperci przypominają jednak, że nie każda nagroda jest gwarantowana. Jak dużą szansę mamy na wygraną?

Ciekawy konkurs przygotował również bank BNP Paribas. Mogą w nim brać udział wszyscy (z wyjątkiem pracowników banku), nawet osoby, nie będące klientami banku. Nie wymagane się również, aby uczestnik skorzystał z jakiegoś produktu. Nagrodą jest pięć dwuosobowych wycieczek do jednej z europejskich stolic. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na 3 pytania, dotyczące tego banku oraz w ciekawy sposób opisać swoje „plany, którym bank BNP Paribas może dodać mocy”. Na wycieczkę pojadą te osoby, których opisy najbardziej spodobają się komisji konkursowej. Szansa na wygraną jest więc wysoka tylko wówczas, gdy ktoś potrafi dobrze pisać i ma ciekawy pomysł na konkursowy tekst.

Polecamy serwis: Lokaty

Gwarantowany prezent mogą także otrzymać osoby, które zamierzają zaciągnąć kredyt hipoteczny. Nagrodę w promocji, organizowanej przez Euro Bank, stanowi zwrot kosztów przeprowadzki do nowego mieszkania lub domu. Warunkiem otrzymania wydanych pieniędzy z powrotem jest skorzystanie z kredytu hipotecznego banku oraz przedstawienie faktury za usługę przeprowadzki. Kwota zwrotu nie może być jednak wyższa niż 600 zł. Promocja wydaje się atrakcyjna, ale pod warunkiem, że nie uda nam się znaleźć tańszej oferty kredytu. Należy bowiem pamiętać, że jeśli inny bank zaoferuje nam marżę niższą jedynie o 0,1 p.p., to łączna kwota odsetek spadnie o kilkanaście tysięcy złotych.

W Euro Banku funkcjonuje również inna promocja, dotycząca kredytu gotówkowego. W tym przypadku nagrodą również jest zwrot kosztów, lecz nie przeprowadzki, a części odsetek od kredytu. W ciągu roku można od banku otrzymać nawet 800 zł. Tak wysoką premię dostaną jednak tylko osoby, które pożyczyły ponad 80 001 zł. Przy mniejszych kwotach premia będzie wynosiła np. 50 zł (kwota kredytu do 2000 zł) lub 100 zł (dla kwoty od 2000 zł do 5000 zł). Warunkiem otrzymania nagrody jest terminowa spłata rat. Promocja może więc być atrakcyjna tylko dla tych klientów, którzy nie zapominają o tym, kiedy mają spłacić ratę.

Banki nie są natomiast skore do dawania prezentów za otwarcie lokaty, chyba że jest to oferta depozytu powiązanego z produktem inwestycyjnym. Zdarzają się jednak wyjątki. Jednym z nich była kolejna promocja Getin Banku. W tym przypadku w nagrodę nie dostawaliśmy gadżetu, a wyższe odsetki. Promocja dotyczyła 3-miesięcznej lokaty o nazwie „Lokata Wspólna”, której oprocentowanie było tym wyższe, im więcej lokat zostało założonych przed 20 maja. Maksymalnie oprocentowanie mogło wynieść 5,63%, ale ponieważ posiada ona kapitalizację dzienną, to odsetki pozostały takie same jak na tradycyjnej lokacie na 7%. Takie oprocentowanie obowiązywało tylko pod warunkiem, że liczba otwartych lokat była wyższa niż 100 000. Najniższe oprocentowanie opiewało natomiast na 5,23% (odpowiednik 6,5%) i dostosowano je do liczby otwartych lokat, wynoszącej 10 000 lub mniej. Warto jednak zaznaczyć, że do 19 maja (rano) zostało już otwartych 18,6 tys. depozytów, co daje oprocentowanie 5,31% (odpowiednik 6,6%).

Polecamy artykuły

Ekspert:

Jarosław Sadowski

Analityk Expandera, ekspert w dziedzinie produktów bankowych i funduszy inwestycyjnych.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Oprócz prezentów dla nowych klientów, niektóre banki przygotowały również nagrody dla osób, które posiadają już rachunek w danej instytucji.
Oprócz prezentów dla nowych klientów, niektóre banki przygotowały również nagrody dla osób, które posiadają już rachunek w danej instytucji.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201825.80 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marek Jurkiewicz

General Manager infoPraca (Grupo Intercom).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK